Tallinna IT konverents toimub TTÜs. Konverentsil on oodatud osalema kõik valdkonnahuvilised Eesti erinevatest piirkondadest 9.-12. klassidest. Liikuma on pandud ka tasuta bussid, millele on oluline eelnevalt registreeruda.

 Päevakava:

10:40-11:00 kogunemine (ruumis U01-202)
11:00 konverentsi avamine
11:10 TTÜ vilistlase ja pikaajalise IT valdkonna kogemusega ettevõtja Heiti Mering õpetlik loeng teemal "Millest koosneb IT projekt?"
12:00 pikaajalise kogemusega telemaastikul ja IT valdkonnas tegutseva (Valge Klaar tegevjuht) Heiti Kenderi loeng "IT maastikul toimuv Apple ametliku edasimüüja vaatepunktist"

12:30 paus ja jagunemine töötubadesse.
Töötubades osalemisel saab iga osaleja valida kahe töötoa vahel, millele tuleb eelnevalt registreeruda.

12:45-14:15 töötoad I voor
14:30-16:00 töötoad II voor

16:00 konverentsi lõpp

Töötubade valik:

Lego Mindstorm roboti programeerimine - osalistele õpetatakse lihtsaid mooduseid, kuidas robotit programeeritakse. Kogenud programeerijatele on väljakutsuvamad ülesanded. Roboteid pannakse liikuma mööda joont ja otsima ruumis üles nö majakaid. Töötuba lõppeb õpilaste poolt programeeritud robotite ralliga.
Elektroonika töötuba - juhendi järgi koostatakse elektroonne süsteem, mis reageerib puudutusele ning vilgutab selle põhjal ka tulesid. Osalised saavad kogemuse, kuidas käib igapäevane elektroonsete süsteemide arendamine elektroonikaettevõtetes Eestis ja mujal maailmas.
Interaktiivne õpikeskkond - osalised tutvuvad elektroonika aluste, põhiseoste ja lihtsamate mõõtmistega. Töötoas osalenud näeb interaktiivseid lahendusi, mida on võimalik tulevikus õppetöös kasutada.
Riistvara labor - laboris võetakse lahti üks arvuti ja tutvustatakse osalistele kõiki komponente, millest koosneb meie igapäevases töös kasutusel olev "imevidin". Töötuba korraldab projketi Geeks on Wheels meeskond.
Tarkvaralabor - tutvustatakse osalistele, kuidas erinevaid programme paremini ära kasutada oma igapäevases koolitöös. Jagatakse kasulikke nippe nii õpilastele kui ka õpetajatele. Töötuba korraldab projketi Geeks on Wheels meeskond.
Programeerimise töötuba - näidatakse kui huvitav tegelikult on programeerimise maailm ning kui palju loogilist mõtlemist see nõuab. Selleks kasutatakse erinevaid visuaalseid programeerimise vahendeid. Õpitakse programmeerimiskeelt Python. Töötuba korraldab projeti Geeks on Wheels meeskond.

Vaata lisainfot TTÜ kodulehelt