Käesoleva aasta aprillikuu jooksul võis Eestimaal leida hulganisti jahihuvilisi, kes erinevaid ameteid oma fotokaamera ja pliiatsiga taga ajasid – toimus foto- ja jutuvõistlus „Ametimeeste aardejaht“.

Jahihuvilised pidid valima Rajaleidja ametikirjelduste andmebaasist endale huvipakkuva ameti, leidma selle ameti esindaja, teda fotografeerima ja kirjutama juurde ametit tutvustava jutukese.

Kõige suurem jahisaak tuli juuksuritest, raamatukogutöötajatest, lasteaiaõpetajatest ning raamatupidajatest. Kätte saadi ka näiteks notar, sepp, stjuardess, sotsiaaltöötaja, õde, koorijuht, arvutigraafik, elektrivõrkude insener ning fleksotrükkal.15-18aastaste I koht Janika Ojamäe

Kõige noorem jahiline oli 8- ning kõige vanem 56aastane; kokku osales jahil 83 inimest – täpselt nii palju saabus ka töid.

Žürii liikmed – vabakutseline fotograaf Aron Urb, ajakirjanik Kristjan Arunurm ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja haridusnõunik Tiia Randmaa – tundsid rõõmu, et nii mõnigi konkursil osalenu oli jõudnud ameti juurde isikliku kogemuse kaudu. Näiteks kirjutati portreelugu arstist, kes oli hiljuti opereerinud konkursil osalenut, kajastati oma arhitektist vanaisa tegemisi või maitsvaid saiakesi küpsetava kondiitrist naabritädi oskusi.

Võitjad said auhinnaks raamatud ning Rajaleidja koolikotid, eripreemiad oma lemmikutele pani välja ka SA Innove.

Jahitulemusi saab õige pea näha Rajaleidja ametikirjelduste andmebaasis vastavate ametite juures. Võistluskategooriate parimad fotod kaunistavad ka käesolevat Karjäärituult.

Ametite aardejaht toimus Euroopa Sotsiaalfondi toel.

 

kuni 14aastaste I koht Carmen Jõeleht