Järjekordne seiklusmatk „Väle jänes“ toimus Otepääl laupäeval, 08. aprillil. Sportlik päev tõi Otepää Looduskeskusesse kokku ca 170 inimest ja 32 meeskonda, et nautida koos seikluslikku päeva. Võistlusmatkast võtsid osa eelkõige kodutütarde ja noorkotkaste võistkonnad Valgamaalt, kuid ka meeskonnad Võru - , Pärnu - ja Harjumaalt. Teist aastat järjest antakse raja läbimise võimalus ka nn vabarajal igale huvilisele, meeskonnale.

Ameti pantomiim

Meeskondoma ülesannet täitmas Rajaleidja kontrollpunktis

Võistlemine toimus neljas vanuserühmas: noorem (8-12a.), keskmine (13-15a.), vanem aste (16-18a.) ja vabarada. Raja läbimiseks anti aega neli tundi ning läbida tuli 15 kontrollpunkti. Iga kontrollpunkt pakkus ka erinevaid ülesandeid koostööpartnerite poolt – Rajaleidja keskus, päästeamet, politsei, MTÜ Valgamaa noorsootöökeskus Tankla, maanteeamet ja esmaabiülesanne kaitseliidu enda poolt.

Ametite pantomiim

Jelena meeskonda juhendamas, ülesannet lahendamas

Ameti pantomiim

Ameti seletamine pantomiimiga meeskonnakaaslastele

Rajaleidja punkt pakkus võimalust katsetada kommunikatsiooni ilma sõnadeta - pantomiimi. Oli kõike - naeruhetki ning pea kratsimist. Ameteid kirjeldades oli abi sageli ka ameti eririietusest (kokamüts, jm) või mõne pereliikme igapäevasest tööst (ema töökoht). Otsiti ning leiti abi ka liigutustest, mis on ise-loomulikud ühele või teisele ametile. Üldine meeleolu oli positiivne ning naerurohke.
Pantomiim on sõnatu kehalise väljenduse kunst, mis rajaneb jäljendamisel ja imaginaarsel kujutamisel.

Jelena Kalames: Leides ees väga palju võistkondi ning korraldajate mõnusat sebimist, taaskord hea tõdeda, et paljudele inimestele läheb korda noorte erinevate oskuste arendamine. Selle võitluse märksõnad olid - kaardi lugemine, metsas liikumine, põnevate ülesannete lahendamine, meeskonnatöö. Võistlusmatka rajal on võistkonnal oluline kokku hoida ja otsustada koos. Hea meeskonnatöö kannab alati vilja. Seesama oskus kannab ja hoiab inimest paljudes erinevates situatsioonides läbi elu. Kes kord on lahendanud probleeme metsarajal, otsinud lahendusi koostöös teistega, õpib teistega arvestamist ka mujal - koolipingis, töökollektiivis, peres.

Rajaleidja keskuse kontrollpunktis lisapunkti andnud ülesanne - pilt ametist

Järelkaja Tankla portaalis