Tavaliselt on lisaks CVle ja motivatsioonikirjale vaja esitada veel avaldus, mõnikord ka kaaskiri ja/või soovituskiri.

 

 

  • Avaldus esitatakse tavaliselt koos CV ja motivatsioonikirjaga. Kuna suur osas CVsid ja motivatsioonikirju saadetakse e-postiga, siis tavaliselt kirjutatakse avalduse tekst e-posti kirja lahtrisse. Vaata töötukassa lehelt juhist, kuidas koostada avaldust.

  • Kaaskirja mõte on teavitada tööandjat, millisele töökohale kandideerite ning et olete tööandja poolt seatud tingimustega tutvunud ja nõus. Vaata töötukassa lehelt juhist, kuidas koostada kaaskirja.

  • Soovituskiri on kellegi teise arvamus Sinust. Mõnikord soovib tööandja liskas Sinu CVle ja motivatsioonikirjale saada kellegi teise arvamust (näiteks endine tööandja, praktikajuhendaja, klassijuhataja vms). Vaata töötukassa lehelt juhist, kuidas koostada soovituskirja.
     

NB! Milline on Sinu e-posti aadress? Kui see on näiteks muskake22@gmail.com või kiisuke@hotmail.com, mõtle, mida võib sellest tööandja arvata? Soovitav e-posti aadress on kujul eesnimi.perekonnanimi@....

Oma esimese CV võid koostada ka koos Rajaleidja keskuse karjäärispetsialistiga, selleks pöördu lähimasse Rajaleidja keskusesse.

 

Rajaleidja 2015
Foto: Google Images