03. oktoobril algusega kell 16.00 toimub Tallinna Tehnikaülikoolis, ruumis
III-308 Baltic-American Freedom Foundationi infotund, kus tutvustatakse fondi poolt pakutavaid erinevaid programme, mis võimaldavad Ameerika Ühendriikides õppida, sooritada praktikat ja teha teadustööd või kutsuda Eestisse esinema USA eksperte.

Lisaks programmide tutvustamisele antakse infotunnis nõu, kuidas kandideerimist edukalt vormistada. Esinevad programmi vilistlased. Oodatakse rohkelt küsimusi.

Taustaks:
BAFF annab välja stipendiume järgmistes kategooriates:

PROFESSIONAL INTERNSHIP PROGRAM
Bakalaureuseõppe viimase kursuse üliõpilased ja hiljutised lõpetajad (mitte rohkem kui 6 kuud) võivad kandideerida kuni aastasele erialasele praktikale oma valdkonna juhtivates firmades USA-s. Stipendium katab kõik kulud kuueks kuuks või üheks aastaks.

GRADUATE SCHOLARSHIP PROGRAM
Stipendium kuni 25,000 USD aastas magistriõpinguteks või magistritasemel täienduskoolituseks USA juhtivates ülikoolides majanduse, äri, juhtimise, tehnoloogia, IT, õiguse, meditsiini jt valdkondades. Stipendiumi taotlemiseks peab olema vastuvõttev otsus USA ülikoolist.

RESEARCH SCHOLAR PROGRAM
Stipendium professoritele ja teaduritele kuni 60,000 USD aastas iseseisva või kollektiivse uurimistöö tegemiseks USA-s kuni üheks aastaks. Erakordne selle programmi juures on, et see võib katta ka abikaasa ja laste elamiskulusid.

BALTIC-AMERICAN DIALOGUE
Programmi oodatakse kandideerima organisatsioone, kes soovivad kutsuda neile huvipakkuvatel ja olulistel teemadel oma ala spetsialiste USA-st Eestisse (Lätti, Leetu) esinema. BAFF toetus, kuni 10,000 USD, on mõeldud esineja logistiliste kulude katmiseks (lennupiletid, majutus ja toitlustus, kohalik transport).

Info, kandideerimise tingimused, avalduste vormid jm vajalik:
http://www.balticamericanfreedomfoundation.org/

Lisainfo:
Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus, ruum III-208 EducationUSA@ttu.ee Tel 6203543; 6203546


Epp Kirss
Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus
Tallinna Tehnikaülikool
www.eac.ttu.ee