Euroopa Noortenädal alustab Narvas ja lõpetab Tallinnas
 

Üle-euroopaline Noortenädal toob Euroopa Noored projektivõimalused nelja Eesti linna. Projekte ellu viinud noored astuvad üles näidendite ja tantsuetendustega, tehakse graffitit ning mängitakse raamatutega doominot.

Euroopa Noortenädala koordinaatori Marit Valge sõnul programm Euroopa Noored oma 15 tegutsemisaasta jooksul toetanud pea 2000 noorteprojekti. „Noored on oma projektidega korda saatnud vägevaid tegusid ning seda me Noortenädalaga tähistamegi“, sõnas Valge.

Euroopa Noortenädalal tutvustavad noored oma projekte mõne vahva aktsiooni või etteastega. Astutakse üles lavastuste ja tantsuetendustega, näidatakse projektide videokokkuvõtteid ja viiakse läbi erinevaid töötubasid. Narvas ja Tartus tehakse graffitit, Tartus ka raamatudoominot, esinevad noored DJ-d. Noortenädala üritused tipnevad Narvas Gorõ Lana ja teistes linnades ansambli Põhja-Tallinn kontsertidega.

Noortenädala sündmused toimuvad kell 14.00-17.00:
29. mail Narvas, klubis Geneva
30. mail Pärnus, klubis Vaarikas
31. mail Tartus, klubis Atlantis
1. juunil Tallinnas, klubis Arena 3

26. maist – 2. juunini tähistatakse juba kuuendat korda Euroopa Noortenädalat Euroopa Komisjoni eestvõttel Brüsselis ning 33 Euroopa riigis. Sel aastal keskendub Noortenädal EL noorteprogrammide 25. aastapäevale, Euroopa Kodanike Aastale ja noorte osalusele ühiskonnas.

Brüsselis toimuval Euroopa noorteauhindade tseremoonial autasustatakse programmi Euroopa Noored silmapaistvaid projekte. Eestit esindab Estonian UNESCO Youth Association´i projekt „ILC Volunteers on the Move“, mille raames filmis Hispaaniast pärit vabatahtlik Alberto Perez erinevaid Eesti noorteorganisatsioonide tegevusi.

Euroopa Noortenädala tegevusi koordineerib Eestis SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo.
Euroopa Noortenädala tegevusi kajastab eraldi blogi: http://euroopa.noored.ee/noortenadal2013
Euroopa Liidu kodanikuharidusprogrammi Euroopa Noored kaasabil on aastatel 1998-2012 Eestis ellu viidud pea 2000 noorteprojekti. Programm toetab 13-30-aastaste noorte rahvusvahelist koostööd ja omaalgatust.

Lisainfo:

Marit Valge
Avalike suhete ja teavitusvaldkonna koordinaator
56645598; marit.valge@archimedes.ee
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
http://euroopa.noored.ee