8. märtsil toimus Valga Kultuuri – ja Huvialakeskuses kuues Valgamaa haridusmess „Vali nutikalt!". Messi põhikülalised olid koolinoored, õpetajad ja lapsevanemad.

Haridusmessi avamisel võtsid sõna Valga vallavanem Margus Lepik, Valgamaa Rajaleidja keskuse juhataja Jaanika Käst ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu juht Agu Kabrits.

Rajaleidja boks 2018

Oma tegevusi tutvustasid erinevad gümnaasiumid, kõrgkoolid, ametikoolid/kutsekoolid ja noortele suunatud organisatsioonid. Kõigile kohale tulnud koolide esindajatele andis päevajuht Marek Mekk sõna koolide tegemiste, õppimisvõimaluste ning koolis õpetatavate erialade tutvustamiseks.

Messil osales kokku 50 eksponenti. Lisaks olid messil esindatud kaheksa Valgamaa mini- ja õpilasfirmat, kes tutvustasid oma tegemisi ning müüsid omavalmistatud toodangut.

Koolinoored ja ka õpetajad said aega sisustada kultuurikeskuses avatud töötubades. Järvamaa Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Sirli Kriisa juhitud töötoas arutleti põlvkondade erisuse teemal. JJ-Street tantsukool viis läbi õpitoa tantsuhuvilistele. Virtuaalse õenduse eriala tutvustava töötoa avas Civitta Eesti AS. Eesti Töötukassa esindajad rääkisid teemal „Targalt Euroopasse". Rändtöötoad välja arendanud ettevõte Merkuur tutvustas messil metalli- ja puidutööd.

Rajaleidjad messil

Meelelahutusliku poole eest hoolitsesid laste tsirkusestuudio Reveranss, tantsuklubi HOP, JJ-Street ja räppar AROP, kes oma lauluga „Kiki Miki" kuulutati selle aasta muusikaauhindade galal aasta parima laulu kategooria võitjaks.

Messil oli uudistama tulnud enamik Valgamaa koole, kokku käis messil noori 11 koolist. Hea meel on tõdeda, et messi populaarsus pole vähenenud ning aasta-aastalt külastab haridusmessi üha enam noori. Sel aastal külastas haridusmessi ligemale 700 inimest.

Rajaleidja boksis töötasid koos Valga-, Põlva-, Jõgeva- ning Järvamaa spetsialistid. Noored said võimaluse teha messitesti ning kaardistada oma oskusi. Topp 10 oskuste hulka kuulusid nii lemmiklooma eest hoolitsemine, pilli mängimine, mõned käsitöö oskused, tantsimine ning laulmine.

Rõõm on märkida, et kuigi Palupera kool kuulub peale haldusreformi Elva valla koosseisu, osalesid ka Palupera kooli lapsed Valgamaa haridusmessil. Maakonna koolidest oli organiseeritud noortele tasuta transport, tavapäraselt korraldab seda Valgamaa Rajaleidja keskuse karjäärispetsialist Tuuli Mekk, ning kogu päev oli huvilistele tasuta.

Messi korraldasid Europe Directi teabekeskus – Valgamaa, Valga Avatud noortekeskus, Valgamaa Rajaleidja keskus, Valgamaa Omavalitsuste Liit, Valga vallavalitsus, MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla, Kaitseliidu Valgamaa malev ja Valgamaa Kutseõppekeskus.

Valgamaa Rajaleidja keskuse juht
Jaanika Käst

 Pildigalerii Valga vald FB lehel