AJAKAVA
25. oktoobril 2012

12.00-13.00 Välisülikoolide presentatsioonid
• Corvinus University of Budapest, UNGARI
• Universita Commerciale Luigi Bocconi, ITAALIA
13.00-13.30 Infotund EBSi õppekavade ja õpingute kohta
13.30-14.00 Välisõpingute võimalustest EBSis

14.00-16.00 Välisülikoolide presentatsioonid jätkuvad
• Friedrich Schiller University Jena, SAKSAMAA
• Jönköping International Business School, ROOTSI
• Universita Commerciale Luigi Bocconi, ITAALIA
• Mainz University of Applied Sciences, SAKSAMAA
• Grenoble École de Management, PRANTSUSMAA
• Zurich University of Applied Sciences, ŠVEITS
• Copenhagen Business School, TAANI

Rohkem infot ja registreerimine: www.ebs.ee/ebsist-maailma

NB! Samal ajal on käimas ka EBSi Rahvusvahelised Päevad, mille välisülikoolide presentatsioonidele on kõik huvilised samuti oodatud.
Info eesti keeles: http://ebs.ee/ee/uudised/ebsi-rahvusvaheline-nadal-23-25-oktoobril/
Info inglise keeles: http://ebs.ee/en/news/ebs-international-days-on-october-23rd-25th/


Välismaale õppima minekuks piisab Eesti ülikooli astumisest

Paljud noored unistavad tänapäeval välismaale ülikooli minekust. Kuid vähem mõeldakse sellele, et tegelikult saab palju turvalisemalt ja odavamalt õppida välismaal vahetustudengina, astudes esmalt ülikooli kodumaal. EBSi ERASMUS-koordinaator Eve Müür rääkis, milliseid võimalusi välisõpingud tudengitele pakuvad.

Eve Müüri sõnul on läbi Eesti ülikooli vahetustudengina välisülikoolides õppimisel mitmeid eeliseid. „Läbi koduülikooli välismaale õppima minek on esiteks turvalisem ning teiseks odavam. Turvalisem seetõttu, et ülikoolid on sõlminud omavahel koostöölepingud, mis tagavad, et tegemist on hea tausta ja õppetasemega ülikooliga. Odavam sellepärast, et partnerülikooli õppima minnes tasub tudeng õppemaksu vastavalt koduülikooli hinnakirjale, mitte välisülikooli omale. Lisaks on olemas erinevad stipendiumid nii Euroopa siseselt kui väliselt kasutamiseks, mis katavad ka üliõpilaste elamiskulud,“ rääkis Müür.

Eve Müür usub, et vahetusõpingute võimalus annab noortele võimaluse maailma näha, kuid aitab neil siiski Eestiga kontakti hoida. „Peale keskkooli välismaale õppima ja töötama läinud noortel on Eestisse tagasi tulles raske siin taas tööalaseid kontakte leida. Seetõttu kahjuks paljud neist enam kodumaale ei naase. Eestis ülikooli astudes loovad nad kontaktid nii siin kui ka välisülikoolis, mis on eriti EBSi äritudengitele tulevaseks karjääriks ülioluline,“ kinnitas ta.

Üha rohkem kasutavad vahetusõpingute võimalusi lisaks bakalaureusetudengitele ka magistritaseme üliõpilased. „Magistritudengite hulgas on vahetusõpingud üha populaarsemaks saamas. Tundub, et muutus on tulnud sellest, et ka tööandjad väärtustavad väliskogemusega ja –haridusega töötajaid üha enam.“

Õpingute ajal võib õppida ka mitmes välisülikoolis. „Toon näite kahe EBSi soomlasest tudengi põhjal, kes käisid kõigepealt vahetustudengina Jaapanis ning siis Venemaal. Praegu töötab neist üks Venemaal Soome saatkonnas. Mitmesse ülikooli vahetusüliõpilasena õppima minek on küll keerulisem protsess, kuid mitte võimatu. Välisõpingud avavad palju huvitavaid uksi, ka Eesti ülikooli tudengina, tuleb ainult ise võimalusest kinni haarata,“ kinnitas Müür.

25. oktoobril toimuval infopäeval „EBSist Maailma“ tutvustab EBS oma partnerülikoole, kuhu kõikidel EBSi üliõpilastel on võimalus kuni aastaks vahetusüliõpilasena õppima minna. „EBS on oma partnerülikoole väga hoolega valinud ning meil on väga kõrgetasemelisi just ärikoolidest partnereid nii Euroopas kui väljaspool. 25. oktoobri infopäeval tutvustavad EBSi vahetustudengid näiteks Bocconi ülikooli Itaalias, Copenhagen Business Schooli Taanis ning Grenoble Management Schooli Prantsusmaal,“ rääkis Müür.
Rohkem infot EBSi infopäeva „EBSist Maailma“ kohta: www.ebs.ee/ebsist-maailmaKerstin Sonts
Estonian Business School
Kommunikatsioonijuht/ Head of Communications
www.ebs.ee

Tel: 6651 366
Mob: 555 99 236
kerstin.sonts@ebs.ee
Skype: kerstinsonts