Ootame huvilisi külla Tartus asuvasse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemasse Sõjakooli tutvuma Kaitseväele ja Kaitseliidule ohvitsere ette valmistava kooli eluoluga.

Sel poolaastal on meie uksed külalistele avatud  19. oktoobril, 26.novembril ja 14. detsembril.

Õpilasekskursioonid on käinud meie kooli ja tulevaste ohvitseride õpi- ja elutingimustega tutvumas juba mitmel aastal. Sõjakooli kadetid räägivad külalistele Eesti riigikaitsest, tutvustavad Kaitseväes kasutusel olevat relvastust ja varustust ning oma õppetingimusi ja eluruume. Samuti saavad noored soovi korral külastada KVÜÕA muuseumi, kus välja pandud huvitav ülevaade Eesti sõjaajaloost ning Eesti sõjaväelaste varustusest.

Kodanikupäeval 26. novembril kohtub külalistega kaitseminister Urmas Reinsalu, kes peab aulaloengu riigikaitse teemal.

Ekskursioon Kõrgemasse Sõjakooli on väärt kogemuseks nii neile, kes riigikaitset koolis veel õppinud ei ole, kui ka neile, kes riigikaitsetundides juba osalenud.

Ootame teid külla Tartusse, KVÜÕA Kõrgemasse Sõjakooli (Riia mnt 12) eelnimetatud päevadel ajavahemikul 9.00-15.00. Ringkäik koolis võtab aega 1,5-2 tundi.

Klassiekskursioonidel ja gruppidel palume registreeruda aadressil kvuoa.teavitus@mil.ee Märkige ära grupi suurus, vanusevahemik ning saabumise aeg.

Kuulutuse, mida palume võimalusel levitada oma koolis, et õpilased saaksid soovi korral ka iseseisvalt Kõrgemat Sõjakooli külastada, saab alla laadida aadressilt: http://www.sojakool.ee/files/2012/09/Lahtised_uksed_2012_II_poolaasta.pdf