Hiiu maakonna koolinoortele, õpetajatele, lastevanematele ja teistele huvilistele on Kärdla südalinnas alates 9. maist avatud uhiuus Hiiumaa Teavitamis- ja Nõustamiskeskus, suupärasemalt HUPS, lahtiseletatult – Hiidlane, uuri, pinguta ja sõua! Majas, mis ehitati Euroopa struktuurfondide toel, aidatakse noortel orienteeruda nii õppimisvõimalustes Hiiumaal, Eestis ja mujalgi maailmas kui ka tööturu vajadustes. Erialavalikute hõlbustamiseks pakutakse keskuses noortele enesetundmise töötube, lisaks ka tervise- ja suhtealast nõu jpm.

Avamine kestis kolm päeva, mille jooksul sai nõustamiskeskuses kohtuda paljude huvitavate külalistega, tutvuda koolide infomaterjalidega, teha kutsevaliku teste. Avamispäeval, 9. mail kirjutati alla kaks tähtsat dokumenti: nõustamisteenuse üleandmise leping Hiiu maavalitsuselt Kärdla linnale ja Mainori kõrgkooli õppekeskuse avamise leping Kärdlas.

Kolmandal päeval toimus omavalitsuse juhtide, ettevõtjate, noorte ja haridustegelaste osalusel ümarlaud teemal Noored Hiiumaale tagasi?! Avasõnad lausus avaliku halduse ja regionaalminister Vallo Reimaa. Sügisel jätkub arutelu eesmärgiga allkirjastada ühiste kavatsuste memorandum. Viimases fikseeritakse täpsemalt, mida konkreetselt iga osapool noorte heaks teeb.

Avamispäevade pidulikul lõpetamisel esinesid Käina Gümnaasiumi noored näidendiga „Vigased pruudid“.

 

Keskuse kontaktid:
Margit Kagadze, juhataja: margit@kardla.ee
Ülle Soonik, karjäärinõustaja: ylle.soonik@mail.ee
Telefon: 4622545