• Millest sõltub töötasu suurus

  Elukutse valimisel mängib lisaks huvile ühe või teise eriala vastu rolli ka töö eest saadav tasu.
  Sõltumata sellest, mis ametit pead ja kui hästi-halvasti selle eest tasu saad, oleks hea, kui suudad oma rahaasju arukalt korraldades saavutada rahalise sõltumatuse. See tähendab, et Sul on piisavalt vara, et teha karjääriotsuseid oma huvidest lähtuvalt, mitte tungivast vajadusest hoida töökohast kümne küünega kinni, sest muidu pole millegi eest järgmisel kuul üüri maksta.

 • Palk ja soodustused

  Kui oled sobiva töökoha leidnud, lepid Sa tööandjaga muude tingimuste seas kokku ka selle, kui palju palka hakkad saama. Kõik kokkulepped tasub kindlasti kirjalikult vormistada kas töölepingus, töövõtulepingus või käsunduslepingus – lepingu vorme on erinevaid.

 • Ümbrikupalk

  Ümbrikupalk tähendab seda, et tööandja tahab Sulle kas kogu palga või osa sellest välja maksta sularahas, et vältida maksude maksmist. Sulle on see kahjulik, sest paljude hüvitiste maksmisel on hüvitise suuruse arvutamisel aluseks Sinu palgalt makstud maksud.

 • Sissetulek ettevõtlusest

  Palgatöö pole ainus võimalus sissetulekut saada. Ettevõtlus ehk oma äri alustamine annab vabaduse tegeleda valdkonnaga, mis meeldib ja mida tunned. Sellega kaasneb ka teine vabadus – vabadus teha rohkem tööd, sest ettevõtja tööpäevad on harva vaid kaheksa tunni pikkused. Vähemalt äri algusaegadel.