6. ja 7. märtsil toimub Tallinna tehnikaülikoolis karjäärimess Võti „Võti tulevikku”. Juba 22. korda korraldataval karjäärimessil saavad ettevõtted ennast tutvustada tulevastele töövõtjatele ning tudengid saavad tutvust teha karjäärivõimalustega. Messile tulevad ettevõtted ja tudengid enamikest Eesti kõrg- ja ülikoolidest.

„Haritud inimesel on lihtsam tööd leida ja elus hakkama saada. Tööpakkumisi võib tulla juba õpingute käigus. Siis pead mõtlema läbi, kas see töökoht on piisavalt köitev ja Sinu edasipüüdlikkust rahuldav. Oluline on pidada meeles: Sind ei kutsuta tööle sellest hoolimata, et õpid ülikoolis, vaid just seetõttu,“ kinnitas peaminister Andrus Ansip messi eel.

6. märtsil peavad karjäärimessil avaliku elu tegelased loenguid, arutelusid päevakajalistel teemadel ja üldharivaid lühikoolitusi.

Karjäärimessi teisel päeval, 7. märtsil on tudengitele suunatud karjäärimess, kus ettevõtted tutvustavad ennast presentatsioonide ja infostendidega. Samal ajal toimuvad ettevõtete töötoad, kus kuni 20 osalejat saavad ettevõttega lähemalt tutvuda ning soovi korral ennast proovile panna praktiliste ülesannete lahendamisega. Nii on ettevõttel hea võimalus saada lähemaid kontakte tudengitega ning koguda ka uusi ja innovaatilisi ideid. (Mõningad näited eelmise aasta töötubade teemadest: „Infosüsteem vs kõhutunne”, "Kobad ei loe”, "Visuaalselt ilusate aruannete generaator”, jne).

Uuendusena on sel aastal messikataloogi asemel mälupulk, millel on firmasid tutvustavad videod ning palju muud tööotsingutega seotud materjali. Mälupulk on messi külastajatele tasuta, lisaks jagatakse seda ka koolides.
Projekti „Võti tulevikku”korraldab rahvusvaheline aktiivsete tudengite organisatsiooni BEST-Estonia (Board of European Students of Technology).

Võti Tulevikku koduleht