• HEA LUGEJA!


  Sirje Jõgiste
  Haridus-ja Teadusministeeriumi
  kantsler 

  Otsime oma teed, mida mööda minnes oleme rahul ja õnnelikud.
  Kalevipojal oli põõsas siil, kellel hea nõu varuks ja vastus küsimusele olemas.

 • Uued tuuled Euroopast

  6.-7. novembril toimus Soomes Jyväskyläs karjääriteenuste poliitikat ja selle strateegiaid käsitlev konverents Finnish EU Presidency Conference on Lifelong Guidance Policies and Systems: Building the Stepping Stones. Konverentsi korraldajateks oli Jyväskylä ülikooli haridusuuringute instituut koos Soome Haridus- ja Tööministeeriumi ning Euroopa Komisjoniga.

 • IX FEDORA kongress Vilniuses

  22.-25. oktoobril Vilniuses toimunud FEDORA kongressist Erialased väljakutsed: nõustamine Euroopa kõrghariduse vallas võttis osa enamik Eesti ülikoolide karjääri- ja nõustamiskeskuste töötajaid.

 • Uus, huvitav maailm on käeulatuses

   Aeg-ajalt, tavaliselt aastavahetuse paiku, tekib igaühel sisse väike õhin – teha midagi vahvat, midagi kasulikku – tegutseda teistmoodi.

 • Ettevõtlik mõtteviis juba koolist

  Ettevõtliku ellusuhtumise ja ettevõtlusoskuste edendamine hariduse kaudu on seatud Euroopa Liidu poliitiliste tegevuskavade keskmesse. Mida selle all mõeldakse?
   

 • Tööhõivealane tugitegevus erivajadustega inimestele

   

  Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus (Keskus) on Sotsiaalministeeriumi (SM) hallatav riigiasutus, mis on nüüdseks tegutsenud juba 10 aastat. Põhitegevusteks on rehabilitatsiooniteenuse osutamine, sh rehabilitatsiooniplaani koostamine, rehabiliteerivad kohanemiskursused, rehabiliteerivad töö- ja kutseõppekursused, õppijate õpi- ja töövõimet toetavad erinevad rehabilitatsioonitegevused, karjääri- ja kutsenõustamine, tööhõivealane tugitegevus, arendustegevus pakutavate teenuste ühtlustatud kvaliteedi ja kättesaadavuse parendamiseks.

 • Noored ja tööpuudus

  Ehkki tööpuudus, sealhulgas noorte (16-24 a) seas, on viimaste aastate jooksul vähenenud, ei ole see päriselt kuhugi kadunud. Käesolev intervjuu on pilguheit Tööturuameti (TTA) karjäärispetsialisti igapäevatööle just noore töötuga. Oma kogemusi olid lahkelt nõus jagama TTA Tallinna- ja Harjumaa osakonna karjäärinõustaja Küllike Arend ning juhtumikorraldaja Kaisa Hiiemäe.
   

 • Uued trükised

  Väljakutsed karjääriteenustele väikeriikides on prof Ronald Sultana poolt läbi viidud uurimus, mille aluseks on idee, et väikeriigid ei ole lihtsalt suurriikide vähendatud koopiad. Nendest erisustest lähtuvalt nõuab karjääriteenuste pakkumine ja valdkonna arendamine erinevat lähenemist. Eesti keeles on uuring praegu kättesaadav ainult elektroonilisena.