• Karjääriteenuste pakkumine 2010. a ESF programmi „Karjääriteenuste süsteemi arendamine” raames

  2010. a jätkas SA Innove ESF programmi „Karjääriteenuste süsteemi arendamine” raames koostööd 17 teavitamis- ja nõustamiskeskusega. Keskuste ülesanne on muuta karjääriteenused oma teeninduspiirkonnas noortele kättesaadavaks. Keskuste tegevusest moodustabki kõige suurema osa otsene teenusepakkumine noortele vanuses 7-26 eluaastat; prioriteetsed sihtrühmad on lõpuklasside ja -kursuste õpilased.

 • Tublimate kogemused

  Küsisime tublide tulemustega silma jäänud Hiiumaa, Läänemaa ja Jõgeva keskustelt, milliseid praktilisi nõuandeid nad jagavad teistele keskustele oma töö korraldamisel ja planeerimisel? Kas 2010. a oli mingi töövõit või aasta pärl, mida soovivad ka teistega jagada?

 • Karjäärispetsialistide tunnustamine

  SA Innove karjääriteenuste arenduskeskus kuulutab välja konkursi „Aasta karjäärispetsialist 2010“.

 • Karjääriteenuste bränd Rajaleidja – kas võluvits teenustest teavitamisel?

  Möödunud aastal oli üks KTK tegevustest karjääriteenuste brändi loomine. Teenuste märgist on unistatud juba aastaid; omakeskis on spetsialistidega ikka arutatud, et kui oleks oma märk, küll siis kõik teaksid, mis on karjääriteenused. Aastane brändi loomine on aga näidanud, et ainult märgist on vähe; on vaja luua üle-eestiline karjääriteenuste bränd. Mis aga on bränd? Kuidas seda ellu viia? Kuidas see aitab teenustest teavitamisel?

 • Kvaliteedikäsiraamatud leiavad rakendust

  Alates 2011.aastast järgivad SA Innove karjääriteenuste arenduskeskuse partnerkeskused karjääriteenuste osutamisel 2010.a. valminud karjääriinfo vahendamise ja karjäärinõustamise kvaliteedikäsiraamatus kirjeldatud nõuetest. Esimesed kokkuvõtted kvaliteeditulemustest tehakse käesoleva aasta esimesel poolel. Käsiraamatuga saab tutvuda SA Innove kodulehel innove.ee/karjaariteenused/kvaliteet.

 • „Õppimine kõrgkoolis. Tudengi käsiraamat” – esimene mahukas kõrgkooliõppe õpik eesti keeles

  Mis on eduka õppimise saladus? Saladust ei ole. On mõned olulised oskused ja strateegiad, mis aitavad kõrgkoolis paremini õppida. Ei ole oluline, kas lugeja on ise praegune või tulevane tudeng või hoopis õpetaja või nõustaja – „Tudengi käsiraamat“ aitab leida lahendusi ning õpingute erinevates etappides edu saavutada.

 • Karjääriteenuste koostöökogu 2011. a tegemistest

  10. märtsil toimus 2011. a esimene karjääriteenuste koostöökogu kohtumine – kokku oli see juba kümnes. Kohtumise peateema oli karjääriteenuste osutamine 2010. a ja 2011. a plaanide tegemine. Koostöökogu liikmetele tutvustati ka programmi „Karjääriteenuste süsteemi arendamine“ laienduse plaane aastateks 2011-2013.

 • Rajaleidja ja Stardiplatsi portaal tuuritasid koos Eestimaal

  Karjääriplaneerimist toetav portaal Rajaleidja.ee ning CV koostamise ja noorte kogemusi väärtustav portaal Stardiplats.ee tuuritasid veebruari lõpus ja märtsi alguses mööda Eestimaad. Tuuri käigus korraldatud infopäevad toimusid Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus.

 • Karjäärikohvik reisib ringi - Tallinn, Tartu, Pärnu

  Juba teist aastat pakub Rajaleidja Karjäärikohvik erinevatel noorte infomessidel oma menüüs on infot hariduse, tööturu ja elukutsete kohta. Eelmise aasta lõpus oldi Teeviidal, selle aasta alguses käidi Intellektikal ja Suunajal.

 • Kvaliteedikäsiraamatute õppepäev

  Karjääriinfo vahendamise ja karjäärinõustamise kvaliteedikäsiraamatu õppepäev