Viies Valgamaa haridusmess „Vali nutikalt“ on selleks aastaks lõppenud. Neljapäeval, 9. märtsil Valga Spordihallis toimunud üritus tõi kokku õppureid pea kõikidest maakonna koolidest. Messitööst sai osa eksponente ca 40, mille kõrval olid esindatud ka mitmed minifirmad. Tavapäraselt olid messil esindatud ülikoolid ja ametikoolid, mõned gümnaasiumid ning noortele olulisi organisatsioone. Laval astusid üles noored tantsijad JJ – Street tantsukoolist, Valga oma noortebänd (nimigi veel puudub) ja päeva võttis kokku Genka.

Merili_vabatahtlik

Lisaks tavapärasele messitööle oli õpetajatele põnev töötuba, mille viis läbi Valgamaa Kut-seõppekeskuse IT-juht ja haridustehnoloog Eva Tšepurko. Huvilistele tutvustati Actionbound keskonda (mängude, viktoriinide, testide ja maastikumängu loomise vahend), mida saab kasutada nutiseadmetega. Põneva seiklusmängu abil saavad õpetajad siduda üldaineid ning olla ka ise õpilase rollis!

Rajaleidja keskuse suur pere – Valga, Põlva ja Jõgeva spetsialistid pakkusid erinevaid võimalusi. Üks valikutset oli seotud küsimustele vastamisega. Noored vabatahtlikud Sandra ja Pamela kogusid noorte käest vastuseid küsimustele: kes on ehitisi kavandav kunstnik? Milline on Eesti vanim ülikool? Kes soovitab võtteid lapse suulise ja kirjaliku kõne parandamiseks ja arendamiseks? Missugune on haridustase, mida omandad õppides Tartu Kunstikoolis? jpm. Kõige raskem küsimus puudutas balletti ja kooli, kus õpe toimub. Teised küsimused väga raskusi ei tekitanud. Kui ainult – mitu maakonda on Eestis ehk mitu Rajaleidja keskust on Ees-tis. Kas Sina tead? 15 

VAli nutikalt Rajaleidja meeskond

Messiboksis oli veel üks vahva ülesanne, mille järgi saame öelda - Milline on Meie Valgamaa noor, kes külastas viiendat haridusmessi Vali nutikalt? Ülesanne ise oli lihtne, sest ette oli antud valik iseloomuomadusi, millele noor pani kleepsutäpi – missugune ta on (kolm valikut). Kokkuvõttes saab öelda, et Valgamaa noor on abivalmis, sõbralik, elurõõmus, loov, sihikindel, aus, energiline, lõbus, aktiivne, aus. Veel märkisid noored endi kohta – mitmekülgne, emotsionaalne, uudishimulik, hea suhtleja ja usaldusväärne. Igati kena pilt inimestest, kelle kätes on tulevik.

Valgamaa noor

Päeva jooksul said noored lahendada ka Rajaleidja kohta käivat küsimustikku. Antud küsimustik andis lahendajale selgust erinevate ametite ja spetsialistide kohta. Õiged vastused läksid täistunnil loosirattasse – auhinnaks Rajaleidja meene.

Kõige enam haaras noori eneseanalüüsi osa, kus karjäärispetsialisti abil sai veidi uuritud enda huvisid – praktiline või sotsiaalne, ettevõtlik või artistlik, jne. Mõnusal kott - toolil istudes saadi ka kohest infot enda kohta – kes ma olen? Mida ma soovin? Kellel hetkel nõustamisest jäi väheseks või tekkis rohkem huvi enda edasiste sammude planeerimiseks, – leppis uue kohtumise aja kokku.

Meeleolu aitas ametite maailmas luua fotonurk, mis sisaldas endas hulk riideid ja muud atribuutikat, et kehastada pildile mõni põnev amet. Põnevate fotode, piltide, ametite vahel läheb loosi akupank, mis selgub Facebook hääletusel 16. märtsil.

Päev lõppenud, tänatud vabatahtlikke ja koostööpartnereid, saal koristatud, asjad taas oma koha leidnud – mess õnnestunud!

Pildigalerii

Video ReTV

Video TanklaTV

Tuuli Mekk
Valgamaa Rajaleidja keskuse karjääriinfo spetsialist

 

Valgamaa Rajaleidja keskuse juhi Jaanika Kästi messi tervituskõne

Lugupeetud linna- ja maakonnajuhid, head Valgamaa noored, õpetajad ja vahva messirahvas
Haridusmess Vali Nutikalt toimub tänavu viiendat aastat. On ammutuntud tõde see, et üksiku jõud ja võime on piiratud ning ühistegevuses peitub jõud, olgu öeldud, et käimasolevat suurüritust korraldatakse koostöös paljude organisatsioonidega.

HEAD NOORED, TEID ON MÄRGATUD, TEIST HOOLITAKSE, TEIE OLETE TÄHTSAD. See on teie üritus, teie aeg ja ruum, võimalik, et just täna selgub või saab hoogu ja uut indu Sinu kooli ja eriala valik, haridusvalik, elukutse valik ja kui see nii ei ole, siis pole hullu, ära jää üksi mõtlema, sest sinu jaoks on Rajaleidja keskused Eestimaa igas maakonnas, kus saab tasuta karjäärinõu.

Tänase päeva märksõnadeks võiksid olla noored, haridus, ärksameelsus ja ühistegevus. Ootame Teid Rajaleidja messiboksis, messiboksis on täna veel abiks Rajaleidjad Põlvamaalt ja Jõgevamaalt.
Elagu 5. haridusmess Vali Nutikalt 2017! Elagu haridusmessi korraldajad ja laseme nüüd messipäeval alata.