„Tulevik ei ole loterii“, „Kuidas töö toetab minu elu?“ on vaid mõni teema paarikümnest, mis ajendasid noori taas arutlema oma tuleviku ja töö üle kirjandivõistlusel „Tulevik ja karjäär“.

Traditsiooniliselt kuulutas haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas pärast noorte infomessi „Teeviit“ avatseremooniat välja kirjandivõistluse paremiku.

Kirjandeid hindas žürii, kuhu kuulusid Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi tegevjuht Kaja Sarapuu (Oru Põhikool) ning seltsi liikmed Jaan Õispuu (Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasium), Kaider Vardja (Tabasalu Ühisgümnaasium) ja Merike Vardja.

Žürii üksmeelse otsusega sai võistluse võitjaks Tartu Emajõe Kooli 10. klassi õpilane Siim Puidet, kes kirjutas kirjandi teemal „Kõik sõltub minust endast“ (juh Maila Jürgenson). Autor on veendunud, et kõik elus sõltub eeskätt inimesest endast. Ta on kasutanud elu võrdpildina sõja-kujundit, mis loob tekstile sobiva raami ja lisab sellesse poeetilisust. Tulemuseks on terviklik (elu)lugu, milles autor toetub nii omaenda elukogemusele kui ka ühiskonnas aktsepteeritud põhimõtteile.

Teise koha saavutas Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Kristiina Keelmann kirjandi „Õnnelik olles täna ja homme“ eest. Kolmanda koha sai Rapla Ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilane Laura Olesk kirjandi „Minu hobist võib saada elukutse“ eest.

Tavapärase peaauhinna sülearvuti oli sellel aastal välja pannud Sampo Pank. Lisaks olid auhinnad Eesti Ekspressilt ja Äripäevalt. Traditsiooniliselt said 30 parimat kirjandikirjutajat vabapääsme infomessile „Teeviit“.
Parimate kirjanditega saab tutvuda aadressil rajaleidja.ee/kirjand.


Merike Vardja