Oktoobrikuus oli taaskord kõigil noortel võimalus oma tulevikumõtteid paberile panna. KTK kuulutas 11. oktoobril välja 15.-19. a noortele kirjutiste võistluse „Minu elu kutse“. Võistlustööks sobis nii essee, arutlev kirjand kui ka lühijutt, mis käsitleb noore nägemust oma tulevikuplaanidest.

Žürii otsustas esikoha anda Tamsalu Gümnaasiumis õppivale Tiina Viilverile, kes köitis žüriid oma kunstilise keelekasutusega. Teise koha saavutas Jõhvi Gümnaasiumi õpilane Laur Kristjan Salvan, kelle töö eripäraks on ebatavaline teema käsitlus, autori lai silmaring ja töö lõpus ilmnenud üllatusmoment. Kolmanda koha sai Tartu Ülikooli õpilane Tanel Pärnamaa, kelle tööd iseloomustab väga loogiline ülesehitus, autori enesekindlus, teema põhjalik tundmine ja suurepärane väljendusoskus.

Võistluse parimad kuulutas välja haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas infomees Teeviit avatseremoonial 2. detsembril. Kirjandeid hindasid emakeeleõpetaja, kirjanik, ajakirjanik, karjääriinfo spetsialist ja noor. Kokku laekus sel aastal 123 tööd.

Peaauhinna, traditsioonilise sülearvuti pani seekord välja Sampo Pank. Võistlust toetavad veel Eesti Päevaleht, Eesti Foto, Õpetajate Leht, Estravel ja Euroopa Liidu Sotsiaalfond.

Kristi Koort
KTK teavitusspetsialist