Kõrgkoolis õppimine võib toimuda mõne semestri või kogu kõrgkoolistuudiumi vältel. Kõige levinum on variant, kus välismaal tudeeritakse paar semestrit kodumaiste õpingute osana. Välismaale kõrgkooli kandideerimisel aitavad dokumentide vormistamisel ja nende koolidesse esitamisel mitmed organisatsioonid.
 

 • AIESEC on rahvusvaheline üliõpilasorganisatsioon, mis tegeleb noorte arendamisega läbi rahvusvahelise kogemuse. AIESEC pakub praktikavõimalusi nii majandus-, sotsiaal-, tehnoloogia kui ka haridusvaldkonna erialade tudengitele.
   
 • BEST pakub tehnikatudengitele võimalust tasuta osa võtta lühiajalistest akadeemilistest kursustest, kõikvõimalikest karjäärimessidest, foorumitest ja tudengifestivalidest ning vahendab praktika- ja töökohti Euroopa suurfirmadesse.
   
 • Dream Foundation on üle Euroopa tegutsev mittetulunduslik organisatsioon, mille peamine tegevusala on luua võimalusi, tutvustada ja toetada noorte välismaale õppima minekut. Dream Foundationi kaudu on võimalik kandideerida õppima ligi 30 kooli ning valida saab enam kui 1500 eriala vahel. Sihtriikideks võivad olla Belgia, Brasiilia, Kanada, Saksamaa, Taani, Hispaania, Prantsusmaa, Suurbritannia, Kreeka, Itaalia, Malaisia, Holland või Norra.
 • Evenor on välismaise hariduse vahendamisele spetsialiseerunud agentuur. Evenori vahendusel on võimalik alustada õpinguid paljudes ülikoolides üle kogu maailma. Tasuta kõrgharidus Taanis ja Rootsis, õppelaenuga finantseeritavad erialad Inglismaal ja Hollandis ning riiklikud ja eraülikoolid üle kogu maailma. Evenor pakub ka keelelaagreid ja -kursusi, kultuurivahetusprogramme ning gümnaasiumiõpilased saavad Evenori kaudu omandada nii inglise keskhariduse (A-level õpe) kui International Baccalaureate (IB õpe) mõnes enda poolt valitud riigis.

SA Archimedese pakutavad võimalused:

 • Gümnaasiumilõpetajale on Noore õpetlase stipendium. Taotlemise eelduseks on soov pärast keskkooli asuda õppima välisülikooli ning edukalt sooritatud riigieksamid (keskmine tulemus 85 punkti).
 • Bakalaureuse tudengile pakutavakse erinevaid stipendiume. Levinuim on Erasmuse kõrgharidusprogramm, mille raames saavad Eesti kõrgkoolide üliõpilased minna õppima ja praktikale Euroopa Liidu liikmesriikidesse, programmiga liitunud Euroopa riikidesse (Island, Norra, Liechtenstein ja Šveits) ning kandidaatriikidesse Türki ja Horvaatiasse.
   
 • Magistratuur välismaal- SA Archimedes vahendab magistrantidele mitmeid erineva pikkusega välismaale suunudumise võimalusi.
   
 • Doktorantuur välismaal on mõeldud magistriõppe läbinud noortele, kes soovivad jätkata oma õpinguid doktoriõppe tasemel välisülikoolide juures riikliku koolitustellimuse raames.
   
 • Kristjan Jaagu stipendiumiprogrammi eesmärk on toetada Eesti kõrgkoolide magistri- ja doktoriõppe üliõpilaste õpinguid välisülikoolide juures ning magistri- ja doktoriõppe üliõpilaste ning õppejõudude õppe- ja teadustööga seotud välislähetusi. Samalt veebilehelt saab infot ka Eesti riigi välisriikidega sõlmitud koostöölepingute raames pakutavate stipendiumite kohta.
   
 • Arst-residendile pakub SA Archimdese stipendiume nii lühi-, kui pikaajaliselt välismaale suundumiseks.
   
 • Õppejõul on võimalik taodelda stipendiumivõimalusi SA Archimedeselt lühiajalisteks välislähetusteks (kuni 21 päeva).