Motivatsioonikiri on tööle kandideerimisel sama tähtis kui CV. See annab tööandjale vastuse küsimusele "Miks ma peaksin just Sinu valima?"

 

 

 

Motivatsioonikiri on tavaliselt CV-ga kaasaskäiv dokument, kus tööandja soovib, et Sa põhjendaksid, miks sobid just Sina sellele töökohale. Motivatsioonikirjas saad rääkida oma tugevustest ning kogemustest, mis vajalikud  huvipakkuvale töökohale - seega tuleb motivatsioonikiri koostada iga kord uuesti vastavalt tööpakkumisele. 

  • Tavaliselt koostatakse motivatsioonikiri arvutis ning saadetakse koos CV-ga e-postiga. 
     
  • Kui CV tuleb saata töövahendusportaalide kaudu, siis tavaliselt nõutakse seda ka motivatsioonikirja puhul. St motivatsioonikiri tuleb koostada samuti töövahendusportaali keskkonnas.
     
  • Vaata Cv online lehelt juhist, kuidas koostada Motivatsioonikirja

NB! Milline on Sinu e-posti aadress? Kui see on näiteks tibu9849@gmail.com või kiisuke@hotmail.com, mõtle, mida võib sellest tööandja arvata? Soovitav e-posti aadress on kujul eesnimi.perekonnanimi@....

NB! Esimest korda tööle kandideerides näita oma motivatsioonikirja Rajaleidja keskuse töötajale, oma sõbrale või vanematele. Võib-olla leidb kõrvalvaatajal veel häid soovitusi. 

 
Kui CV on valmis, siis tavaliselt tuleb koos sellega esitada ka avaldus või mõni muu soovitud dokument.

Rajaleidja 2015
Foto: Google Images