Noor Meister 2013 – kutsehariduse suursündmus

8.–9. märtsil toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, mis koondab kaheks päevaks ühtekokku kogu Eesti kutsehariduse.

Üritusel toimuvad kutsemeistrivõistlused, õpetlikud töötoad, seminarid õpetajatele ja kutseharidusmess. Võistlustel panevad end proovile kutseõppurid ja selguvad parimatest parimad, kellel on sageli võimalus minna Eestit esindama ka rahvusvahelistele võistlustele EuroSkills ja WorldSkills.

Võistlusel võtavad mõõtu kutseõppurid 21 erialalt - müüja, majutusteenindaja, mehhatroonik, florist, juuksur, pagar, kondiiter, ehituspuusepp, tisler, ehitusviimistleja, plaatija, maastikuehitaja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, müürsepp, logistik, puhastusteenindaja, elektrik, elektroonik ja rätsep.

Uuendusena toimuvad suurüritusel töötoad, kus saab oma käega proovida erinevaid ameteid ning piiluda kutsehariduse telgitagustesse. Lisaks kutsemeistrivõistlustele ja töötubadele toimub ka kutseharidusmess, kus on võimalik tutvuda erinevate ametikoolide võimalustega. Sündmusest võtab osa ka Rajaleidja karjäärikohvik, kust saab abi tuleviku planeerimisel.

Üritus on külastajatele tasuta ja eelnevalt registreeruma ei pea. Töötoad ja messihall on avatud mõlemal päeval 10–18, kutsemeistrivõistlused toimuvad 8. märtsil kell 10–18 ja 9. märtsil kell 10–14. Võitjaid autasustatakse 9. märtsil kell 17.

Vaata lisaks: www.noormeister.ee