12. oktoobril toimub Tallinna 21. koolis noortekonverents „Kuhu minek?“, kus välismaal õppivad eesti üliõpilased tutvustavad enda valitud riigi ning ülikooli plusse ja miinuseid.

Konverentsi eesmärk on vastata gümnasistide tüüpilisele küsimusele: „Millisesse ülikooli õppima minna?“.

Oma ülikoolielust räägivad mitmes riigis õppinud eestlased – esindatud on Inglismaa, Holland, Saksamaa, USA, Taani, Läti ja Šotimaa. Eesti ülikoolidest tutvustatakse Tallinna tehnikaülikooli ja Tartu ülikooli ning USA-d esindab Toomas Hendrik Ilvese poeg Luukas Kristjan.

Esinejad käsitlevad riikide ja ülikoolide omapärasid ning jagavad infot elamise, õppemaksu ja -toetuste ning töötamisvõimaluste kohta. Kõik see annab koolilõpetajatele selgema ülevaate ülikoolielust, võimalikest katsumustest ja sellest, kuidas neid ületada.

„Ülikooli valimine on inimese elus väga vastutusrikas otsus. Ootame kõiki noori selle valiku tegemisel vennalikku abi saama!“ sõnas konverentsi turundusdirektor Kristian Kajak.

Ürituse korraldajad on ise samuti 12. klassi noored, kellele tuli suure üllatusena, et esimese kolme nädalaga registreeris 287 noort. Üritus on kõikidele tasuta, kohti on 350-le kiiremale.

Konverentsiinfo FBs