Pärnus sügisel lennukaid ideid välja pakkunud SINA noorte üks grupp viib oma mõtted ellu peagi algaval kevadvaheajal, sisustades suvepealinna noorte vaba aja kaubanduskeskuses Port Artur.
Ettevõtmise üks peakorraldaja Arvo Ehrstein lubas, et kaubanduskeskuses, kus noored tihti kokku saavad, leidub 21.-26. märtsini tegevusi kõikvõimalike huvidega noortele, alates tehnika- ja lõpetades kultuurihuvilistega. Vaheaja võtavad kokku noortebändid.

Kogu nädala vältel on kaubanduskeskuses töötoad ja põnevad esinejad. Ehrsteini jutu järgi on igal päeval oma teema. Nädal algab rahvusvahelise päevaga, kuhu on oodatud kõik, kes tunnevad huvi teiste kultuuride, keelte või lihtsalt reisimise vastu.

Koht avatakse iga päev kell 12

21. märts (esmaspäev) rahvusvaheline päev

 • PIKK

PIKK on SINA projekt, kus antakse õpihimulistele inimestele võimalus õppida tasuta keeli.

 • Marco Santos. “Maailmakodanikuks olemine”

Marco Santos on aastaid Eestis elav brasiillane, kes tegutseb aktiivselt noorsootööga. Ta tutvustab eri kultuuride erinevust ja kuidas saada hakkama võõras kultuuris ning mida see annab. Tema mõtted Eestist, eestlastest, eesti keelest. Esindab Erinoorsootöö Ühingu NOOR ja nende tegevust.

 • Euroopa Noored

Tulevad ja räägivad erinevatest võimalustest, mida Euroopa Liit pakub noortele, et minna välismaale. Kohal on ka hetkel Eestis ja ka Pärnus tegutsevad välisvabatahtlikud, kes räägivad oma kogemusest siinmail

 • YFU

Tutvustab noortele täpsemalt kuidas minna välismaale vahetusõpilasteks ja mida tuleb selleks teha ning mida kõike annab välismaal õppimine.


22. märts (teisipäev) kunstipäev

 • Reti Üprause kunstiteraapia

Reti Üpraus, kes on kohalik Pärnu kunstnik, kes tuleb ja näitab eri kunstivorme ning korraldab ka kunstiteraapia sessiooni, mis aitab kehal ja hingel tasakaalu saada läbi kunsti

 • Rait Pärg materjalikunst

Rait Pärg, kes on ka Pärnu kunstnik tuleb ja näitab, kuidas teha praktiliste ja igapäevaste vahenditega maalilisi teoseid.

23. märts (kolmapäev) spordi- ja tervisepäev

 • OK west siseorienteerumine

Kas oled kunagi käinud metsa vahel jooksmas ja orienteerumas? Nüüd saad proovida ka siseorienteerumist. Port Arturi kaubanduskeskusesse on pandud kindlad punktid, mis tuleb üles leida. Parimatele auhinnad.Eesti Punase Risti Pärnumaa Seltsi esmaabi õpetus

Punane Rist tuleb ja näitab midagi eluks vajalikku. Elustamise ABC, kunagi ei või teada, millal tuleb appi tõttata ja kedagi elustada.

 • Tallinna Tervise Kõrgkool

Tervis on tähtis. Tervisenäitajad on tähtsad, seetõttu Tallinna Tervise Kõrgkool tulebki kohale ja mõõdab nii vererõhku, kui ka keha rasvaprotsenti

Kohal on ka Kalevi sõudeklubi siseergomeetritega.
Sõudmine on äge, kui talvel ei saa veekogul sõuda, siis tuleb seda teha sees. Kalevi sõudeklubi noorsportlased näitavad parimaid tehnikaid, kuidas olla kõige kiirem ja parem.

 

 

24. märts (neljapäev) tehnikapäev

 • Loodus- ja Tehnikamaja

Pärnu Loodu-ja tehnikamaja tuleb ja tuvustab oma lõputuid võimalusi, kuidas veeta oma vabaaega ägedalt ja produktiivselt.

 • AHHAA teadustund

Praktiliselt teadusest.


25. märts (reede) kultuuripäev

 • Õpilasfirmade laat

Innovatiivsed tooted õpilasfirmade laadalt.

 • Gabriele esinemine.

Kohalikud tantsuinimesed tulevad ja rikastavad päeva

 • RTA Kajakas õpetab tantsu

RTA Kajakas esinemine

26. märts (laupäev) kontsert

 • NoorMood 2011

Tegemist on õmblus- ja moekunsti puudutava konkursiga, mis toimub juba mitmendat aastat. http://www.facebook.com/group.php?gid=319587402978

16.00-16.30 6th Yard Posse
16.30-17.00 Saphail
17.00-17.30 Suund on Pluuto

Projekti “Noortenädal 2011” korraldusmeeskond
Tel: +372 53 36 54 52
E-mail: noortekas@sinanoored.ee