Rajaleidja on SA Innove karjääri- ja õppenõustamisteenuste tunnusmärk, mis ühendab endas nii karjääriplaneerimise teemaportaali kui ka maakondlike Rajaleidja keskusi. 

 

RAJALEIDJA PORTAALIS on jagatud pakutava info sihtgruppide kaupa kolmeks: noor, suunaja ja täiskasvanu.

  • Alajaotusest noor leiavad kasulikku infot õpilased enda tundmaõppimiseks, töömaailma sisenemiseks kui ka õppimisvõimalusteks kodu- või välismaal.
     
  • Alajaotusest täiskasvanu leiavad praktilisi nõuandeid juba tööelu elavad inimesed, kes soovivad oma senist karjääri üle vaadata ning sobivaid enesearendamise ning töömaailma võimalusi leida
     
  • Alajaotus suunaja on mõeldud karjäärispetsialistidele,  kes on toeks noortele ning täiskasvanutele nende karjäärivalikutes.

Lisaks kuulub kõikide alajaotuste üleselt Rajaleidja portaali juurde Rajaleidja ametite andmebaas ja Rajaleidja karjäärimäng.

Rajaleidja portaali praegune disain valmis 2009. aasta sügisel ning on oma väljanägemiselt juba viies. Rajaleidja kujundas Marke SaaremeLava.ee-st ning tehnilise teostuse tegi Digital Design OÜ. Rajaleidja ametite andmebaas valmis 2013. aasta kevadel. Prototüübi ja disaini tegi Trinidad Consulting OÜ ning tehnilise teostuse BitWeb OÜ, kes tegi ka Rajaleidja karjäärimängu.

Rajaleidja esilehel ning noore ja suunaja alajaotuste esilehtedel on kasutatud kutsemeistrivõistluste "Noor meister 2010" pilte (fotograaf Mardo Männimägi).

Täiskasvanu alajaotuse esilehel on kasutatud Põhjamaade Ministrite Nõukogu fotopanka (fotograaf Karin Beate Nøsterud). 

Rajaleidja portaali sisutekstid ja info pärinevad Rajaleidja koostööpartneritelt, mida teatud regulaarsusega üle vaadatakse ja uuendatakse.
 

RAJALEIDJA KESKUSED ausvad igas Eesti maakonnas ning seal pakutakse 7–26aastaseid noortele ja nende vanematele õppenõustamis- ja karjääriteenuseid. Lisaks teeb Rajaleidja koostööd töötukassa ja kõrgkoolide karjääriteenustega, kust samuti saab nõu ja abi karjääriotsuste tegemisel!
 

 

Rajaleidjat toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Sotsiaalministeerium, Euroopa Sotsiaalfond ning Elukestva Õppe Programm.

Rajaleidjale võib julgesti kirjutada aadressil rajaleidja@innove.ee.