Saksa parlament Bundestag peaks täna esimest korda korda riigi ajaloos kinnitama miinimumpalga - seni on Saksamaa olnud üks seitsmest riigist Euroopa Liidus, kus miinimumpalka ei ole.

Miinimumpalk saab Saksamaal olema 8 eurot ja 50 senti tunnis, mis on umbes neli korda suurem kui miinimumpalk Eestis. Meil on tunnitasu alammäär selle aasta jaanuarist 2 eurot ja 13 senti.

Ka Suurbritannias ja USAs on minimaalne tunnipalk väiksem kui Saksamaal, vahendab BBC.

 

Miinimumpalga kehtestamine on tekitanud Saksamaal palju poleemikat. Mitmed ettevõtjad on öelnud, et see toob kaaa töökohtade vähenemise ja sunnib firmasid viima tootmise riigist välja, kus tööjõud odavam oleks.

Alampalk ei puuduta alaealisi, praktikante ning pikaaegseid töötuid nende esimesel kuuel kuul tööl tagasi.

Ka teised Euroopa riigid on viimasel ajal tegelenud miinimumpalga küsimustega. Märtsis teatas näiteks Suurbritannia valitsus, et tõstab miinimumpalka 19 penni võrra, mis tähendab, et uus miinimumpalk on 6 naela ja 50 penni tunnis (8 eurot ja 16 senti).

Selle aasta mais lükkasid šveitslased rahvahääletusel kindlalt tagasi miinimumpalga, mis oleks olnud maailma kõrgeim. Plaani järgi oleks miinimumpalk Šveitsis olnud 18 eurot tunnis.

Alampalk hakkab Saksamaal kehtima järgmise aasta 1. jaanuarist.

Allikas: 3.07.2014 Ärileht