• Kuidas rahastada õpinguid?

  Õpingute planeerimiseks ja selleks raha leidmiseks tuleb varuda piisavalt palju aega. Stipendiumidele kandideerides tuleks arvestada, et dokumentide esitamise tähtajad kuulutatakse välja tavaliselt pool aastat või koguni aasta enne õppima asumist.

 • Laenud

  Pangalaenu abil saad põhiliselt katta oma reisikulusid. Pangad pakuvad väga erinevaid laenuvõimalusi. Näiteks väikelaen võib olla igati sobiv reisikulude katmiseks juhul, kui seda ei võimalda õppestipendium. Igal Eesti pangal on palju erinevaid laenutooteid ja krediidivõimalusi.

 • Erinevad stipendiumid ja taotlemine

  Stipendiumide taotlemisel võib välja tuua üldise välja dokumentide loetelu. See loetelu võib muutuda vastavalt konkreetse stipendiumi reeglitele:

 • Fondid, konkursid ja sponsorlus

  Nii Eestis kui ka välismaal tegutseb väga palju fonde, kelle eesmärgiks on anda stipendiume või toetada muul moel hariduse omandamist.

 • Muud võimalused

  Sageli on erinevad projektikonkursid ja loomingulised võistlused päris suurte rahaliste auhindadega.  näiteks võiks nimetada SEB Ühispanga ja TTÜ äriplaanikonkurssi, Eesti ajalooõpetajate seltsi poolt korraldatavat õpilaste ajaloo-uurimiskonkurssi, Teaduste Akadeemia konkurssi üliõpilastele jpt.