• Mina ka oskan!

  29. mail toimus Kärdla Põhikoolis oskuste aastale pühendatud karjääripäev „Mina ka oskan!“. Päeva korraldas Hiiumaa Rajaleidja keskus koostöös Hiiumaa Noorsootöö Keskuse ja Kärdla Põhikooliga.

  Karjääripäeval osales terve koolipere, kokku 226 õpilast 1.-9. klassini, külastati 27 Kärdla asutust, ettevõtete. Päeva avas näitleja Jaak Prints oma karjäärilooga.

  Juba märtsikuus tegid õpilased oma huvidest lähtuva valiku, millise ametiga nad soovivad tutvuda. Selle põhjal valiti külastatavad ettevõtted. Suurt rõõmu valmistas Hiiumaa ettevõtjate ja asutuste koostöövalmidus. Õpilased said tutvuda erinevate ametitega ettevõttes, kuulata vastuvõtja karjäärilugu ja mis kõige toredam, päriselt proovida mingit ametiga seotud oskust. Nii said Päästeametit külastanud õpilased proovida selga päästja tööülikonda ja koos hapnikuballooni  ning maskiga teha ringi majas, harjutada tööd voolikuga ja paakauto täitmist veega https://vimeo.com/219362016.  Britta Ilusalongis said õpilased kaunistada enda küüne ja proovida kunstripsmete panemist, alguses küll paberile, plastitehases M ja P Nurst said õpilased harjutada plastdetailide koostamist, PPAs päästevesti selga panemist, viskeliini kasutamist ja muidugi oli kõige põnevam politseikoer.  Hiiumaa kinos tutvusid noored filmi tegemisega ja keemia töötoas tehti põnevaid katseid.

  Osalejad ja korraldajad loodavad, et sarnane karjääripäev saab teoks ka järgmisel kevadel.

   

  Tiina Talussaar

 • Konverents "Pipi ja Karlsson kaasavas hariduses"

  Olete oodatud osalema maakonna hariduskonverentsil „Pipi ja Karlsson kaasavas hariduses“ 26.aprillil kell 12.30 Palade Põhikooli saalis. 

 • 10.04 Lapse arengu toetamine tugiisiku teenuse abil