Tartu Ülikooli kunstimuuseumis saab juba järgmisel nädalal, 3.-7. jaanuarini kiigata nii iidsete kreeklaste ja roomlaste kui ka meie esiisade maailmasse.

Valame kipsist pildikesi ehk gemme, maalime savinõudele soome-ugri sümboleid ning ehitame maja, milles elasid iidsed roomlased. Võimalik on äratada uuesti ellu oma vana ja armas t-särk ning astuda iidsesse moemaailma, kus on võimalik proovida nii tollaseid rõivaid kui meisterdada ehteid.

 

2011 aasta esimesel esmaspäeval, 3. jaanuaril kell 12.00 ootame kõiki lapsi kipsist pildikesi ehk gemme valama. Osalejad saavad teha endale koopia ehtsa kreeka meistri kunstitööst. Tasu materjalide eest on 2 €.

 

4. jaanuaril kell 12.00 saavad kõik huvilised tulla töötuppa savianumale soome-ugri müütide ja sümbolite teemal maalima. Töötuba toimub kunstimuuseumis avatud Kaljo Põllu näituse raames ning töötoa käigus tutvustatakse meie esivanemate mõttemaailma ja uskumusi ning uuritakse muistsete esemete kaunistusi. Osalejad saavad endale väikese savianuma kuhu maalivad värvidega pildi või kaunistuse. Tasu materjalide eest on 2.60 €.

 

Kolmapäeval 5. jaanuaril kell 12.00 algavad töötoas Rooma maja ehitustööd. Papist majamudeli valmistamine nõuab rohkesti lõikamist, liimimist ja voltimist, lõpptulemusena valmib aga uhke roomaaegne elamu koos siseõuega. Maja katust saab avada ja selle sees mängida või imetleda rikkalikke värvilisi seinamaalinguid ja põrandamosaiike. Tasu materjalide eest on 4.50 €.

 

Neljapäeva 6. jaanuaril kell 12.00 algav töötuba on mõeldud kõigile, kes sooviksid oma vana t-särgi uuesti ellu äratada. Särkide ümberdisainimiseks kasutame tekstiilivärve, oma fantaasiat või pompei stiilis ornamente. Isikupärane tulemus ning huvitav kogemus on tagatud. Palume töötoast osavõtjatel kaasa võtta enda t-särk. Tasu materjalide eest on 2 €.

 

Reedel 7. jaanuaril kell 12.00 on võimalik astuda antiik-kreeka moemaailma. Töötoa raames on võimalik proovida kreeka rõivaid ning valmistada pärlikeesid, käepaelu ja muid huvitavaid ehteid. Tasu materjalide eest on 2.60 €.

 

Info ja registreerimine: kmm@ut.ee, 737 5384

 

Täpsem informatsioon töötubade kohta http://www.ut.ee/artmuseum/yritused.html

 

Tartu Ülikooli kunstimuuseum asub Tartu Ülikooli peahoones aadressil Ülikooli 18, ruum 105.