9.–14. aprillini toimub juba viiendat korda Tartu ülikooli nädal Tallinnas, kus ülikool tutvustab pealinlastele oma koolitusvõimalusi. Pakutakse tasuta loenguid, seminare ja infotunde oma ala professionaalidelt.
Tartu ülikool, Eesti suurim täiendusõppe pakkuja, kutsub kõiki huvilisi saama osa loengutest, töötubadest ja seminaridest mitmetel põnevatel teemadel, majandusest ja psühholoogiast kosmoseni. Esinevad tuntud teadlased ja oma ala eksperdid, teiste hulgas Urmas Varblane, Jaanus Harro, Jüri Allik, Talis Bachmann ja Ülo Valk.

Nädala keskseteks üritusteks on 10. aprillil toimuv majandusseminar „Kuhu viib võlakriis Euroopa ja Eesti?“, kus räägitakse Euroopa võlakriisist ja selle mõjust Eesti ettevõtluskeskkonnale ning 11. aprillil toimuv psühholoogiaseminar „Psühholoogia – aju ja elu“, kus peatutakse uue aastatuhande psühholoogia suundumustel ja selles valdkonnas esile kerkinud aktuaalsetel küsimustel ühiskonnas.
9. aprillil antakse personali- ja koolitusjuhtidele ülevaade ülikooli täiendusõppevõimalustest ning pakutakse lühikoolitusi.

TÜ elukestva õppe keskuse turundusspetsialist Marko Ojakivi ütles, et huvi Tallinna nädala vastu on olnud väga suur. Tema sõnul on veel üksikuid vabu kohti loengutele „Elustiilihaigused“, „Kosmosevallutused XXI sajandil“, „Uskumisest ja uskumustest“ ja „Lapse õpioskuste toetamine“.
Registreerida saab ka ülikooli ingliskeelseid magistriõppekavasid tutvustavale infotunnile ja venekeelsele teabetunnile „Ülikool – sinu tulevik“.

Tartu ülikool on Eesti suurimaid täienduskoolitajaid. Möödunud aastal osales ülikooli ligi 1600 kursusel üle 30 000 õppija. Oluliselt kasvas koolituste arv Tallinnas ja Harjumaal, kus toimus üle 300 koolituse 5500 osalejaga. Ülikooli täiendusõppe peamisteks sihtrühmadeks on haridus- ja meditsiinitöötajad, juhid, ametnikud, ettevõtjad, vilistlased, aga ka õpilased, õppejõud ja väärikate ülikoolis õppijad.
Kõik üritused toimuvad TÜ Tallinna esinduses Teatri väljak 3. Nädala kava ja registreerimine www.ut.ee/tallinn