Järgmised kümme nippi aitavad Sul läbi mõelda kõik etapid suvetöö otsimisest kuni töölt lahkumiseni. Kui oled alles õpilane, tasuks suvel kindlasti mõnda aega tööd teha, kuna annab Sulle hindamatu töö kogemuse, mille saad  ära märkida CVs ja tulevikus tööintervjuul.


Foto: Google Images

1. Uuri, millistes valdkondades ja kui kaua Sa oma vanusest lähtuvalt tohid töötada.

2. Sobiva töökoha leidmiseks on mitu võimalust:

 • külasta erinevaid intrernetiportaale

* Tallinna noorteinfo
*
Pärnu noorte infoportaal
*
stardiplats.ee
*
cv.ee (suveperioodil on seal ka mitmeid hooajatöö pakkumisi)
*
cvkeskus.ee (suveperioodil on seal ka mitmeid hooajatöö pakkumisi);
* kandideeri.ee
* talent.ee
* goworkabit.ee

 • uuri sõprade, vanemate, sugulaste, naabrite jne käest, kas nende firmades, asutustes või organisatsioonides otsitakse suveks abitööd;
   
 • hoia silm peal oma valla- ja maakonnalehel ning kaupluste infostendidel - aegajalt võib sealgi ilmuda kohalikke tööpakkumisi;
   
 • kui tead mõnda asutust, kes võiks eeldatavasti suveks abi vajada, siis helistada neile või saada oma CV ning uuri, kas vajavad abi. Alati võid sinna ka ise kohale minna ning CV käest-kätte toimetada, nii jääd meelde. Võib olla saad kohe ka proovipäeva kokku leppida; 
   
 • kui Sind huvitab õpilasmalevas töötamine, siis tasub uurida oma maakonna ja/või valla noorsootööspetsialistilt või Rajaleidja keskusest, kas Sinu piirkonnas tegutseb mõni malevarühm.

Foto: Google Images

3. Koosta vastavalt tööpakkumisele korralik CV ja motivatsioonikiri. 

4. Kontrolli, et tegu oleks korraliku ning usaldusväärse firmaga. Küsi näiteks oma vanematelt, sugulastelt või õpetajalt, kas nad on kuulnud sellest firmast. Uuri nende kodulehte ning googelda neid.

5. Saada oma CV, motivatsioonikiri ning muud vajalikud dokumendid huvipakkuva töökuulutuse peale.  

6. Vaata, milline on Sinu kuvand internetis ning tee vajadusel parandused. 

7. Kui peale kandideerimisdokumentide saatmist ei ole sinuga ühendust võetud 2 nädala jooksul, siis kirjuta/helista julgesti ja uuri, kas Su CV saadi kätte.

8. Kui Sind kutsuti töövestlusele, siis valmista end intervjuuks ette. Kui Sind seekord ei valitud, siis ära heida meelt ning jätka otsinguid!

9. Kui Sul õnnestus töökoht leida, siis sõlmi kindlasti tööleping ning lepi kokku töötasus ehk palgas.

NB! Oluline on teada, et alla 18aastaste noorte puhul on töölepingu sõlmimisel vajalik seadusliku esindaja (üldjuhul lapsevanema) nõusolek.  7–14aastase alaealisega töölepingu sõlmimiseks taotleb tööandja nõusoleku ka tööinspektorilt.

10. Kui tööperiood saab läbi või otsustad mingil muul põhjusel lahkuda varem, tasub teada, kuidas sellisel juhul käituda ning mida vaja teada.

 

VÄLISMAAL SUVEL TÖÖTAMINE

Camp America suvelaager - võimalus töötada Ameerikas suvelaagris. Täpsemat infot saab Work&Travel kodulehelt


Edukat, kogemusterohket ja meeleolukat suvetööd!


Rajaleidja 2017