Selleaastasel vastuvõtul on võrreldes eelmistega üks uuendus – nimelt on soovitatav esitada sisseastumisdokumentide hulgas ka motivatsioonikiri.

Motivatsioonikiri on lühike, umbes A4 pikkune enese lühitutvustus ja põhjendus, miks soovitakse asuda õppima just valitud erialale. Vaata motivatsioonikirja kirjutamise juhendit ja näidist siit: Motivatsioonikirja_juhend_näidis.

Motivatsioonikirja koostamine on suurepärane eeltöö enda valikute kinnitamiseks ja samuti sisseastumisvestluseks. Motivatsioonikirja peamiseks ülesandeks on vastata küsimusele “Miks ma sobin valitud erialale õppima?” ning see aitab saada selgust endast ja lihtsustab Tartu Kutsehariduskeskusel erialaliselt sobivaid õppijaid valida.

Kui soovid kirjutada hea motivatsioonikirja, kuid ei tea, kuidas see täpselt käib, on Sul võimalik osaleda tasuta MOTIVATSIOONIKIRJA KIRJUTAMISE KOOLITUSEL. Tasuta koolitus kestab 90 minutit ja selle viivad läbi Tartu Kutsehariduskeskuse karjäärinõustajad. Koolituse käigus tutvutakse hea motivatsioonikirja reeglite ja tavadega ning saadakse juhiseid ja näpunäiteid oma motivatsioonikirja kirjutamiseks.
Koolitused toimuvad Kopli 1 (A korpuses)
13. mail kell 15.30 (A 209)
27. mail kell 15.30 (A 209)
10. juunil kell 11.00 (A 220)
17. juunil kell 14.00 (A 220)
Koolitustele registreerimiseks anna oma soovist teada karjäärinõustajale ene.raid@khk.ee või registreeri SIIN.
Klassidele ja gruppidele on võimalik eraldi koolituse aeg kokku leppida: ene.raid@khk.ee

Valmistumine vastuvõtuvestluseks
Kõikidele erialadele kandideerimisel on vajalik osalemine vastuvõtuvestlusel. Vestlusel osalevad eriala kutseõpetajad ja tugitöötajad uurivad õpilase huvi ja motivatsiooni valitud erialal õppida. Kui tunned, et vestlus tekitab Sinus veidi ebakindlust ning tahaksid teada häid nõuaneid ja nippe, siis OSALE TASUTA TÖÖTOAS!
Töötuba viib läbi kogenud karjäärinõustaja Ene Raid, kelle juhendamisel saavad kõik töötoas osalejad harjutada vestluse küsimustele vastamist ning näpunäiteid, mida vastuvõtuvestlusel meeles pidada.
Tasuta töötoad toimuvad dokumentide vastuvõtuperioodi ajal järgmistel esmaspäevadel: 30. juunil, 7. ja 14. juulil algusega kell 14.00. Töötuba kestab umbes 1,5 tundi.
Kui arvad, et vestluseks valmistumise töötoast võiks Sulle kasu olla, anna kindlasti oma osalemissoovist teada karjäärinõustajale: ene.raid@khk.ee.