Kolmapäeval, 26. septembril tähistatakse Tartus Teaduspäevaga Teadusaasta lõppu. Teaduspäeva korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Teadusaasta partneritega.

Teaduspäev toimub kell 12-15 Tartu Kaubamaja aatriumis, kus toimuvad linnarahvale suunatud teadust populariseerivad üritused. Kõigile huvilistele mõeldud töötubades saab teadmisi leiutamisest ning bioloogiast, uudistamiseks on kohal robotkala ja tudengivormel ning teaduskatseid näitavad nii füüsikud kui keemikud. Teaduspäeva modereerib Robert Annus.

Teadusaasta lõpetamise seminar algab Tartus, Dorpati konverentsikeskuses, 26. septembril kell 15:30. Seminaril tunnustatakse Teadusaasta partnereid ja Teadusaasta saadikuid ning jagatakse kogemusi teaduse populariseerimise alal.

Tänuürituse peakõnelejaks on teadusajakirjanik ja TLÜ teadus- ja innovatsiooni kommunikatsiooni keskuse juht Arko Olesk, kelle ettekanne „Glamuur, action või eneseteostus - milline kuvand teadusest luua?" analüüsib, millega peaks arvestama, kui püüda teadust seksikaks teha? Noorte huvi äratamiseks teaduse vastu on viimastel aastatel proovitud kõiksugu kampaaniaid ja uudseid lähenemisi, mis püüavad lõhkuda müüti teadusest kui millestki igavast ja ülikeerulisest.

Ajakirjanikud on oodatud nii Teaduspäevale Tartu Kaubamajas kui ka Teadusaasta lõpuseminarile Dorpati konverentsikeskuses.

Lisainfo:
Kairi Järv, TeaMe konsultant, kairi.jarv@etag.ee, tel 731 7354, mobiil 565 680 88