TESTI, KUI HEAD ON SU ARVUTIOSKUSED! Eesti osaleb kõigis Euroopa riikides läbiviidavas arvutioskuste testis

Seoses 26.-30. märtsil läbi-viidava üle-Euroopalise nutika arvuti- ja interneti kasutamise kampaaniaga Get Online Week, mille keskmes on noorte tööturule sisenemiseks ja tööl hakkama saamiseks vajalikud e-oskused, testitakse kõigi eurooplaste arvutialaseid teadmisi väikese lühiküsimustikuga. Eesti keelse küsimustiku leab aadressilt: http://www.skillage.eu/.

“Igaüks meist hindab oma arvutikasutamise oskusi mingil tasemel, kuid paljud ei tea tegelikult, millised oskused on tänapäeval kontoritööd tehes tegelikult vajalikud,” rääkis üle-Euroopalise kampaania Eesti poolne koordinaator Kadri Seeder Targa Töö Ühingust. “Kuid ärgem parem arvakem huupi, vaid kontrolligem endid ja laskem seda testi teha oma kooliealistel lastel. Nii saame teada, kas meil ja neil on ikka olemas kõik eeldused tööjõuturul läbilöömiseks.”

Seederi sõnul saab eesti keelset testi täita Skillage leheküljel või Facebookis Skillage testi leheküljel. “Test võtab aega mõne minuti ja tulemused on kohe nähtavad ning igaüks saab neid soovi korral jagada sõpradega veebis või ka e-maili teel,” märkis ta. Vihjeid vastusteks võib leida Targa Töö Ühingu lehelt www.smartwork.ee.

Paralleelselt käib Targa Töö Ühingu veebilehel ka klikkide kogumine Eesti internetikogukonna määratlemiseks. Samas oleval kaardil saab näha, kui paljud inimesed eri Euroopa riikides kampaanias osalevad.

Lisainfo: Kadri Seeder, 5093039, kadri@smartwork.ee