Sa oled koolikohustuslik põhihariduse omandamiseni (kuni 9. klassi lõpuni) või kuni 17aastaseks saamiseni. Kui Sa ei õpi statsionaarses õppes või täiskoormusega õppes (välja arvatud juhul, kui oled täiskoormusega või kutseõppes statsionaarses õppes õppivana viimase 12 kuu jooksul  vähemalt 180 päeva töötanud või viibid akadeemilisel puhkusel) ega tööta ning oled vanem kui 16 aastane, saad end töötuna arevele võtta töötukassas. 

 

 

Töötukassa aitab Sul:

  • leida tööpakkumisi ja sobivat tööd;
  • täiendada töö otsimise oskusi;
  • saada tööks vajalikke teadmisi, oskusi ja kogemusi;
  • lahendada töö otsimisel või tööle asumisel tekkinud probleeme.

Töötuna arvel olles pead igas kuus käima töötukassas konsultandi juures nõustamisel / vastuvõtul, kus koos sealse spetsialistiga analüüsite Sinu möödunud kuud - kuidas on tööotsingud läinud, millised takistused/probleemid on tekkinud jms. Registreeritud töötuna tekib Sul ravikindlustatus alates 31. arveloleku päevast.

Loe täpsemalt töötuna arvele võtmisest töötukassa lehelt.

Selleks, et mitte töötu rolli sattuda ning riskida sissetulekute vähenemisega, peaksid juba õpingute käigus tulevikule mõtlema ja sellele, milliseid oskusi tööandja lisaks erialaoskustele veel ootab. Õppida võib erinevaid huvitavaid erialasid, aga väga realistlikult tuleks jälgida tööturu võimalusi.