13. aprillil 2011. a toimus Tartus noortele suunatud tööturul hakkamasaamise teemaline konverents. „Mida teha, kui ei ole töökuulutustes nõutavat töökogemust? Kuidas leida endale meelepärane töö? Millised on esimesed sammud kogemuste omandamiseks?“ – nendele ja sarnastele küsimustele otsiti päeva jooksul vastuseid.

Esimene esineja, „Teeme Ära!“ korraldaja ja nüüd „Let’s Do It World“ eestvedaja Eva Truuverk rääkis vabatahtlikust tööst. Särava ja üdini positiivse inimesena innustas ta noori vabatahtlikuna tegutsema. Vabatahtliku tegevusega saab õppida vastutuse võtmist ning arendada suhtlemis- ja korraldamisoskust. Truuverki sõnul avab vabatahtlik tegevus uusi uksi ja aitab ka tööle kandideerimisel, kuna vabatahtlikuna on omandatud esimesed töökogemused. Konverentsi tagasisides kirjutasid osalejad, et esineja motiveeris neid väga. Mida muud, kui entusiasmi süstib lause „Täitsa võimalik, et kõik on võimalik!“.

Tartu KHK karjääriinfo spetsialist Julia šarapova nõu jagamas

Paneeldiskussioonis arutleti noortele huvipakkuvatel teemadel: „Kuidas leida töö, mis mulle meeldib ja rahuldust pakub? Millest on Eesti tööturul praegu puudu? Mis ala inimesi on tulevikus vaja? Kuidas ennast tööintervjuul esitleda?“ Nendele küsimustele vastasid Tartu Ülikooli personalijuht Mari Nõmm, karjäärinõustaja Tiina Saar, Eva Truuverk ja publikust kaasatud Tamme Gümnaasiumi õpilane Meelik Kiik. Erinevate spetsialistide arvamused tekitasid uusi mõtteid ja innustasid noori tegutsema.

Tuntud karjäärinõustaja Tiina Saar õpetas noortele praktilisi nippe CV koostamise ja tööintervjuul käitumise kohta, ilmestades teooriat oma töös kohatud eluliste näidetega. Tiina Saare näpunäidete järgi hakkasid noored paarides eneseanalüüsi harjutusi tegema.
 


Karjäärinõustaja Tiina Saar oma tarkuseteri jagamas

Rate.ee looja ja ettevõtja Andrei Korobeinik tegi sissevaate ka ettevõtluse teemasse. Ta julgustas noori oma äriideed jagama ja andis mõista, et proovida tuleb palju. „Need vanemad rikkad ameerika mehed ei olegi väga targad, nad lihtsalt proovisid mitu korda“ oli lause, mis publikule nii omajagu nalja tegi kui ka mõtlema pani.


 Andrei Korobeinik julgustas noori mitu korda proovima
 

Tundub, et tööturukonverentsiga „Jalg ukse vahele!“ õnnestus 101-le Tartu noorele inspiratsiooni ja teadmisi süstida. Loodetavasti saavad nad konverentsil kogetu najal paremini nö jala ukse vahele.

Tööturukonverentsi korraldasid noorte tööportaal Firstjob.ee ja Tartu KHK Info- ja Karjäärinõustamiskeskus. Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond, Tartu Maavalitsus ja Aura mahlad.

Tööturukonverentsi koduleht: www.firstjob.ee/konverents

 


Karin Kuum, Tartu KHK Info- ja Karjäärinõustamiskeskuse karjääriinfo spetsialist