• Saksa praktikandid Järvamaa Rajaleidja keskuses


  Meil on suur rõõm teatada, et Eesti tugiteenused ja siin kasutusel olevad lahendused pakuvad välismaallastele sedavõrd suurt huvi, et 2.-25. maini viibivad Saksa tulevased noored karjäärispetsialistid Eestis praktikal Erasmus+ programmi Euroguidance projekti raamesi. Käesoleval hetkel võõrustab praktikante just Järvamaa Rajaleidja keskus ja tutvutakse siinse maakonna haridus- ja tööeluga.

  Saksa praktikandid Marlene Klor ja Janine Jerabek jõudsid Paidesse Haapsalust kus, nad saavad põhjaliku ülevaate karjäärispetsialistide tööst, meetoditest ja Järvamaa eripäradest.

  Täna tutvuvad nad Järvamaa Rajaleidja keskuse igapäeva tööga. Teisipäeva ja kolmapäeva veedame me koolidega – tutvume Järvamaa Kutsehariduskeskuse õppekohtadega,  praktikantidel on võimalus ise tund läbi viia Türi Ühisgümnaasiumis ja vaadelda Väätsa Põhikoolis meie karjäärispetsialistide grupi- ja individuaalnõustamisi. Neljapäev on pühendatud ettevõtlusele – käime tutvumas alpakade ja elamusturismi ettevõtte Wile Farmiga ja käsitöömaailma superstaari Saara Kirjastusega. Päeva võtame kokku Wabalinna majas mõnusa lõuna ja majahingelooga. Reedel keskendume Järvamaa arengutele ja tulevikule koos JOLi esinaise Pipi-Liis Siemanniga ja lõpetame nädala Türi Seikluspargis ja Türi Lillelaadal.

  Praktikandid eelistasid Eestit mitmel põhjusel, kuid väga oluline roll on siin kasutusel olevatel digitaalsetel lahendustel ja innovatsioonil. Nad leiavad, et Eesti pole innovatiivne mitte ainult digitaalses maailmas, vaid ka tugiteenuste arendamisel. „Kuigi Saksamaad nähakse kui jõukat riiki, ei ole ta võib-olla kõige modernsem ja innovaatilisem. Eesti paistab selles osas palju rohkem silma ja uuendusmeelsus avaldub ka tugisüsteemides, mis erinevad Saksamaa omadest tuntavalt,“ räägivad nad.

  Kuu aja vältel külastatakse seitsme erineva maakonna Rajaleidja keskuseid kolmes praktikagrupis – Valgamaad, Pärnumaad, Järvamaad, Läänemaad, Hiiumaad, Ida- ja Lääne-Virumaad. Eesmärk on saada ülevaade hariduse tugiteenuste süsteemist, külastada kohalikke haridusasutusi ja tutvuda erinevate haridus- ja tööelu korraldavate asutuste ning ühendustega. Selleks tehakse tänavu koostööd ka Töötukassa ja Tallinna Tehnikaülikooliga.

  Vastame meeleldi ka täiendavatele küsimustele.

   

   

    

 • Pereteraapia Järvamaa Rajaleidja keskuses

   

  Pereteraapia võimalus 

  Järvamaa Rajaleidja keskuses!

   

  Ühe seansi pikkus 1-1,5 tundi. 

  Pereteraapia hind on 55 €/kord.

   

  Teenust osutavad OÜ Terviseteraapia 

  psühholoogid Kristel Päll ja Annaliis Tiidus.

   

  Info ja vastuvõtule registreerumine 

  tel. 5886 0705 või jarvamaa@rajaleidja.ee

   

   

   
 • Teemaõhtu „Kas minu laps on kooliks valmis?“

   Teemaõhtu „Kas minu laps on kooliks valmis?“

   
   Kutsume taas teemaõhtule „Kas minu laps on kooliks valmis?“, mis toimub neljapäeval, 19. aprillil kell 17.30 – 19.00 Järvamaa Rajaleidja keskuses (Pärnu 54, Paide).
   
  Lapse koolivalmidust võivad mõjutada väga erinevate omaduste ja oskuste koosmõjud. Lisaks sõltub nende omaduste ja oskuste avaldumine suuresti ka last ümbritsevast  keskkonnast.
  Me saame rääkida lapse koolivalmidusest juhul, kui teame, milline on see kool, kuhu laps läheb ning kas kool on valmis lapse vastuvõtmiseks, tema õpikeskkonna kujundamiseks nii, et see vastaks parimal moel areneva lapse omadustele.
  Millal on laps valmis kooliminekuks? Mis vahe on kooliküpsusel ja koolivalmidusel? Millal tuleks alustada lapse ettevalmistamist kooliks? Ootame lapsevanemaid, õpetajaid ja teisi huvilisi antud teemadel kaasa mõtlema ja kaasa rääkima.
   
  Teemaõhtu viivad läbi Järvamaa Rajaleidja keskuse logopeed Külly Kaarjas, sotsiaalpedagoog Heidi Antons, psühholoog Silva Kärner.
   
  Osalemine on tasuta.
   
  Osalemiseks palume registreeruda aadressil jarvamaa@rajaleidja.ee või telefonil 58860705 hiljemalt 19. aprill kl 10:00ks või jarvamaa@rajaleidja.ee.
   
   
   

   

 • Head lapsevanemad! Ootame Teid teemapäevale!

   

   

   

 • 13.02 Teemaõhtu „Kas minu laps on kooliks valmis?“
 • 19.01 Kandideerimise töötuba haridustöötajatele
 • 19.12 Järvamaa Rajaleidja jõulusoovid
 • 30.10 Kutse koostööseminarile
 • 06.10 Teemaõhtu "Koduõpe – kellele, kuidas ja milleks“
 • 05.10 Järvamaa Rajaleidja keskus soovib kaunist õpetajatepäeva!
 • 14.09 Rajaleidja keskus kutsub teemapäevale
 • 06.09 Kutsume teemaõhtule