• Kutse koostööseminarile

  Hea noorsootöötaja, huvijuht, noorte toetaja!

  Järvamaa noorsootöötajad ja huvijuhid ei ole pikka aega kokku saanud, et üheskoos oma  tööd analüüsida ja üksteist toetada.
   
  Rajaleidja keskus kutsub ühisesse ringi arutlema, kuidas mitteformaalse õppe võimalusi kasutades saab aidata noortel endas paremini selgusele jõuda ja arendada nende oskusi elus edukamaks tegutsemiseks.
  Kasutame uudseid võtteid, mida saab oma igapäevases töös edaspidi rakendada: tiimicoaching, 4-ratta meetod kogemuste jagamiseks ja uute ideede saamiseks jms.
   
  Ootame teid 9. novembril kell 11.00-13.00  Järvamaa Rajaleidja keskusesse (Pärnu 54, Paide).
   
  Loodame, et kokkusaamise tulemusena tunned Sa kolleegi sõbrakätt, saad kasutad mõnda uut meetodit oma töös ja tead, kust saab vajadusel tuge. 
   
  Palume registreerida aadressil anu.puulmann@rajaleidja.ee hiljemalt 6. novembriks. 
   
  Tore, kui leiad aega sinna juurde kirjutada  mõne mõtte: kuidas (ja kas üldse) Sinu arvates mitteformaalne õpe saaks aidata noorel oma edasist elu kavandada? 
   
   
   
   
   
   
 • Teemaõhtu "Koduõpe – kellele, kuidas ja milleks“

  Kutsume teemaõhtule "Koduõpe – kellele, kuidas ja milleks“, mis toimub neljapäeval, 12. oktoobril kell 17.30 – 18.45 Järvamaa Rajaleidja keskuses (Pärnu 54, Paide).

  Eestis on hulk lapsi, kes koolipäeva hommikuti ei tõtta koos teiste lastega kooli, vaid võtavad oma õpikud-vihikud lahti oma kodu laua taga. Mis põhjusel see nii on? Kuidas toimub õppimine kodus, kui lapsel on terviserike? Või miks on otsustanud osad pered oma lapsi ise õpetada?
  Oktoobrikuu teemaõhtul keskendutakse koduõppe erinevatele põhjustele ja võimalustele – koduõpe tervise seisundist lähtuvalt ning koduõpe vanema soovil.
  Teemaõhtu viivad läbi Järvamaa Rajaleidja keskuse logopeed Külly Kaarjas ja eripedagoog Elo Siska. 
   
  Osalemiseks palume registreeruda aadressil jarvamaa@rajaleidja.ee või telefonil 58860705 hiljemalt 11.oktoobriks.

  Osalemine Teemaõhtutel on tasuta ning need toimuvad iga kuu teisel neljapäeval.
   
  Pildi autor Aaron Burden, Unsplash
   
   

   

 • Järvamaa Rajaleidja keskus soovib kaunist õpetajatepäeva!

   

   

    

 • Rajaleidja keskus kutsub teemapäevale

  Järvamaa Rajaleidja keskus korraldab teemapäeva „Kärgpere lapsed – märkamine, mõistmine ja toetamine“, mis toimub 21. septembril kl 13-16.15 Paides Järva maavalitsuse saalis (Rüütli tn 25, IV korrus). Teemapäev on osalejatele tasuta.

  Lektoriks on raamatu „Eluterve kärgpere käsiraamat“ (2016) autor ja terapeut Katrin Saali Saul.

  Katrin Saali Saul on oma töös pereterapeudina kohanud kärgpere lapsi, keda iseloomustab järgnevalt: „traumeeritud valujõgedes kümblevad lapsed, kelle õpitulemused on kehvad, sotsiaalsed oskused madalad ja närvid krussis“. Arvestades ühiskonnas muutunud peremudelit ja seda ilmestavat statistikat, võib selliseid lapsi sattuda igasse lasteaiarühma ja/või klassikollektiivi.

  Kuigi on vanemate teha, missuguseks kujuneb elu kärgperes — kas nagu herilasepesas või hoopis mesilassülemis - on lapse ümber mitmeid teisigi täiskasvanuid, kes saavad talle (ja perele) toeks olla.

  Teemapäeval räägib Katrin Saali Saul, millised on kärgpere võlud ja valud ning mis on lapse heaolu silmas pidades kõige olulisem ja talle parim.

  Teemapäeva sihtrühm: kooli- ja lasteaiaõpetajad, tugispetsialistid, valla sotsiaaltöötajad, lastekaitse spetsialistid, noorsootöötajad, lapsevanemad.

  Kohapeal on võimalik soetada raamatut „Eluterve kärgpere käsiraamat“ soodushinnaga 9 eurot (eelistatud arvega ostjad, kuid maksta saab ka sularahas).
  NB! Palun registreerumisel teada anda, kui soovite raamatut osta (ja mitut raamatut soovite).

  Registreerumine ja raamatusoovi(de) esitamine 19. septembrini (või kuni kohti jätkub) e-posti aadressil maarika.heinaste@rajaleidja.ee või infotelefonil 5886 0705

 • 06.09 Kutsume teemaõhtule
 • 04.09 Rajaleidja keskus kutsub koostööseminarile!
 • 27.03 Kutsume teemaõhtule
 • 17.03 Paide Kultuurikeskuses toimunud karjäärimess „Lingid tulevikku“ tõi kohale üle 600 inimese
 • 09.03 Karjäärimess „Lingid tulevikku“ kutsub juba kaheksandat korda
 • 27.02 Kutsume teemaõhtule
 • 06.02 Koolitus "Arvuti- ja internetisõltuvuse ennetus põhikooli III astme ja gümnaasiumi õpilastele"
 • 31.01 Alustab Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) tugirühm Paides