• Rajaleidja ja Rakvere Linnavalitsus kutsuvad klassiga kinno 29.mail 2018

   Tule klassiga kinno!

  Rakvere Teatrikinos 29.05.2018, kell 11:45. RRG 5b klassi tüdrukute mängufilm "Unustatud saladus".

  Täpsem info siit.

   

   

   

 • Saksamaa karjääripraktikantidega koos külastasime Rakvere Linnavalitsust

   Eesti tugiteenused ja siin kasutusel olevad lahendused pakuvad välismaallastele sedavõrd suurt huvi, et 2.-25. maini viibivad Saksa tulevased noored karjäärispetsialistid Eestis praktikal Erasmus+ programmi Euroguidance projekti raames. Kuu aja vältel külastatakse seitsme erineva maakonna Rajaleidja keskuseid kolmes praktikagrupis – Valgamaad, Pärnumaad, Järvamaad, Läänemaad, Hiiumaad, Ida- ja Lääne-Virumaad. Eesmärk on saada ülevaade hariduse tugiteenuste süsteemist, külastada kohalikke haridusasutusi ja tutvuda erinevate haridus- ja tööelu korraldavate asutuste ning ühendustega. Selleks tehakse tänavu koostööd ka Töötukassa ja Tallinna Tehnikaülikooliga.

  Praktikandid selgitavad, et Eestit eelistati praktikariigina mitmel põhjusel, kuid väga oluline roll on siin kasutusel olevatel digitaalsetel lahendustel ja innovatsioonil. Noored leiavad, et Eesti pole innovaatiline mitte ainult digitaalses maailmas, vaid ka tugiteenuste arendamisel. „Kuigi Saksamaad nähakse kui jõukat riiki, ei ole ta võib-olla kõige modernsem ja innovaatilisem. Eesti paistab selles osas palju rohkem silma ja uuendusmeelsus avaldub ka tugisüsteemides, mis erinevad Saksamaa omadest tuntavalt,“ räägivad linnavalitsust külastanud Michaela Müller ja Jan Neidiger, kes õpivad Mannheimi ülikoolis karjäärinõustamist ja tööturgu.

  Triin Pajo, Lääne-Virumaa Rajaleidja keskuse karjääriinfo spetsialist: „Käesoleval hetkel võõrustab praktikante Lääne-Virumaa Rajaleidja keskus ja tutvutakse siinse maakonna haridus- ja tööeluga. Teisipäeval tutvusime Rakvere Linnavalitsusega ja Targa Majaga. Meil oli väga suur au kohtuda Rakvere Linnapea Marko Tormiga, kes tutvustas oma tööd, oma linna ja andis põhjaliku ülevaate tulevikuplaanidest ja hetke olukorrast. Seejärel külastasime Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Rakvere Noortekeskust. Järgnevatel päevadel kohtuvad välismaalased erinevate koolidega üle maakonna ja viivad läbi karjääriteemalisi tunde.

   

  Info leitav Rakvere Linnavalitsuse Facebooki lehelt.

 • 30.04 ETKA Andras otsib aasta õppijat ja teisi kandidaate!