• Oskuste aastale pühendatud karjääripäev Põlvamaal

  28. märtsil toimus Põlvmaa karjääripäev maakonna ainsas kutsekoolis, Räpina Aianduskoolis. Praktilises võtmes päev tõi kohale üle 100 osaleja. Üritus toimus Põlvamaa Rajaleidja keskuse, Räpina Aianduskooli, Põlvamaa Arenduskeskuse ja Sa Räpina Loomemajanduskeskuse koostööna.

   

  Päeva praktilisemas osas said õpilased oskusi proovile panna aianduskooli tutvustavates töötubades: maastikuehituses prooviti kätt kivi- ja puidutööga, aianduse töötoas külvati seemneid, keskkonnakaitse erialal käsitleti metsanduse ja looduskaitse teemasid, floristikas seati lilli kimpudesse ning õues toimus looduse tundmise nutimäng. 

   

   

  Muusik Jalmar Vabarna, päeva moderaator, selgitas noortele erinevate oskuste vajadust, mida kaasaja muusikatööstuses läbilöömiseks igapäevaselt tarvis läheb. Oma kandi mees tuletas noortele meelde, et kõik on võimalik ja isegi väikesest maakohast on võimalk jõuda kaugele – olla muusik nii Eestis kui ka maailmas. Tuleb ajada oma asja ja teha seda väga hästi!

   

  Toimus ka noorte ideekonkurssi „Välgatus“ projektide finaalesitlus ja võitjate välja kuulutamine. Parimaks kuulutati minifirma Puujuurikas, kes toodab puujuurest tehtud pastapliiatseid ehk tindijuurikaid. Lisaks ärilistele ideedele tõusid esile mitmed kogukonna- ja koolielu parandavad ideed. Kõiki kaheksat meeskonda, kes projekti edukalt lõpetasid, premeeriti õppereisiga Tartu Demokeskusesse ettevõtluskülla. Kadri Pelisaare eestvedamisel alustatud noorteprojekt toimus esmakordselt ning karjääripäeva kontekst andis võimaluse tuua head ideed laiema publikuni. Loodame, et „Välgatuse“ projekti nö esimesed pääsukesed suutsid inspireerida ka nooremaid ja järgmisel õppeaastal on ideedelend veelgi kõrgem! 

   

   

 • 30.11 Põlvamaa Rajaleidja keskus korraldab koostöös partneritega noorte ideekonkurssi
 • 19.05 Koostööseminar uue meetodi „ Vaikuseminutid“ tundmaõppimiseks
 • 04.12 Koolituspäev "Õpiraskused matemaatikas" õpetajatele
 • 17.11 Õpilasfirmade laat " Üle piiri turundus" Värskas
 • 26.09 Pildimeenutus Põlvamaa Rajaleidja keskuse avamiselt 24. septembril