Vabatahtlik tegevus välismaal on õpirände vorm, mille raames tehakse tööd vabatahtlikuna, saamata selle eest konkreetset rahalist tasu.

  • GLEN on Euroopa noortele suunatud maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprogramm, mille raames lähetatakse vabatahtlikud lühiajalisele tööle Aafrika ja Aasia riikidesse.

  • EstYes’i võimaldab 18–30aastastel noortel töötada vabatahtlikuna kõigis Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikides ning mõningates Ladina-Ameerika ja Aasia riikides kuni 1 aasta.
     
  • Euroopa Noorte Euroopa vabatahtlikku teenistusse on võimalik asuda kõigil 18–30 aastastel noortel, kes soovivad 2–12 kuud teha välismaal vabatahtlikku tööd ja sealjuures tutvuda selle riigi keele, inimeste ja kultuuriga. Vabatahtlikku teenistust saab teha eri riikides üle maailma ning organisatsioonis, mille vabatahtlik endale ise valib.

 

Vaata koos noortega eestikeelset videoklippi, kus tutvustatakse Euroopa Noorte Euroopa vabatahtlikku teenistust. Tegemist on esimese osaga, mis aitab noorel aru saada, kas vabatahtlik teenistus võiks olla tema jaoks? Teised osad: EVS II-IV.