Vabatahtlik töö annab Sulle võimaluse järele proovida erinevaid tegevusi erinevates valdkondades.
 •  Sageli võetakse tööle inimesi, kellel on juba olemas eelnev töökogemus. Vabatahtlik töö võib anda sulle vajalikku kogemuse.
   
 •  Samuti aitab vabatahtlik töö tundma õppida iseennast – millised on sinu tugevad küljed, millised tegevused sulle sobivad. Sul on võimalik teada saada, kas sa oled hea meeskonnatöötaja, suhtleja või liider?
   
 •  Vabatahtlik tegevus on suurepärane võimalus just leidmaks seda eluvaldkonda, mis Sulle sobib ja meeldib ning, millest võib saada tulevikus Su elukutse.
   
 •  Vabatahtliku töö käigus näed, kuidas toimib üks organisatsioon-asutus-ettevõte. Saad lihvida oma suhtlus-, arvutikasutamis- või keeleoskust.

 •  Kui Sul on juba töökoht olemas, siis vabatahtliku tegevusega on Sul võimalik rikastada oma vaba aega ning anda oma panus ühiskonna arengule ja heaolule. Samuti aitab tihtilugu vabatahtlik tegevus kaasa aktiivsele eluviisile ning võimaldab viibida värskes õhus (näiteks kodutute koertega jalutamine, talgud või  metsaistutamine).
   
 • Kindlasti ilmestab vabatahtlik tegevus ka sinu CV-d. Aktiivne osalemine ühiskondlikes tegevustes ning töötamine vaba tahte alusel on tõusev suund.
   

Kust alustada? 

Tundub põnev ning tahaksid proovida? Kust alustada? Proovimiseks katseta ühekordseid tegevusi. Näiteks mine jaluta loomade varjupaigas kodutute koertega või osale ühepäevases talgutöös.

Konkreetseid vabatahtliku tegevuse pakkumisi leiad vabatahtliku töö väravast . Samuti võid sobivast pakkumisest kuulda sõbralt-tuttavalt.  Infot erinevate üleskutsete kohta võid leida sotsiaalvõrgustikest, kohalikest omavalitsusest, Rajaleidja keskusest, avatud noortekeskustest, kodukandi ühingutest, seltsidest.  Anna neile enda soovist julgesti ise märku ja uuri, millised võimalused Sul on nende juures vabatahtlikuna aktiivselt kaasa lüüa.

Eestis aitab kaasa vabatahtliku tegevuse levikule ja arengule Vabatahtlike Värav.  

Kord aastas, rahvusvahelisel vabatahtlike päeval 5. detsembril, toimub Eesti vabatahtlike tunnustamisüritus, mille eesmärk on tõsta esile ja tänada vabatahtlikke Eesti riigi poolt. Vabatahtlike tunnustamise patroon on Vabariigi President. 

Vabatahtlikust tööst välismaal loe
Rajaleidja Euroopa osast

 NB! Tutvu ka raamatuga „Olen vabatahtlik, muudan maailma!“ , mis annab hea läbilõike tänastest vabatahtlikest. 20 tublit inimest, erinevas vanuses ja erinevatelt tegevusaladelt meie ümber räägivad raamatus oma lugu, millest igaüks on omamoodi kordumatu. Nad jagavad nippe ja näpunäiteid ning vastavad küsimustele, miks tasub olla vabatahtlik ning kuidas olla hea vabatahtlik.