Neljapäeval, 09. märtsil 2017.aastal toimub Valga Spordihallis viies haridusmess, Vali nutikalt!

Mess alustab oma tööd kell 10 ja kestab kella 13.00. Messipäev pakub tavapärasele eksponentide tööle ka erinevaid töötubasid – noortele kui ka õpetajatele.

Gümnaasiumitest on esindatud Valga Gümnaasium, Valga Kaugõppegümnaasium ja Lähte Ühisgümnaasium.

Kõrghariduse teema toovad noorteni järgmised kõrgkoolid - Tartu Ülikool ja tema kolledžid,Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Eesti Lennuakadeemia, Sisekaitseakadeemia, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, Kaitseressursside amet / Kõrgem Sõjakool.

Ametikoolidest on esindatud, Valgamaa Kutseõppekeskus, Tartu, Järvamaa ja Võrumaa Kutsehariduskeskus, Luua Metsanduskool, Tartu Kunstikool, Tallinna Majanduskool ja Räpina Aianduskool

Eksponendina on kohal organisatsioonid: Tööinspektsioon, Eesti Töötukassa, Maanteeamet, Dream Foundation SA, Europe Directi teabekeskus, Valgamaa, Töötukassa EURES, MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus TANKLA, Valgamaa Rajaleidja Keskus, Kaitseliit Valgamaa malev, VeniVidiVici Õplasvahetus, YFU Eesti MTÜ, Valgamaa Noortekogu, SEB Pank AS, Eesti Punane Rist Valgamaa Selts, American Councils for International Education, ASSE Eesti, Noorteagentuur, Work & Travel OÜ, MTÜ Urban Style

Oodatud on ka minifirmad ja õpilasfirmad.

Päev on kõigile huvilistele TASUTA.

Maakonna koolidest on organiseeritud noortele tasuta transport. Transpordi organiseerimisel toimub koostöö koolide ja Rajaleidja keskuse vahel (õpilane annab oma osalussoovist teada õpetajale, kes informeerib keskuse kontaktisikut Tuuli.mekk@rajaleidja.ee). Transpordi sõiduringid ja koolide vajadused /selgitatakse, selguvad 23. veebruariks 2017. 

Messi aitavad korraldada MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla, Valga maavalitsus, Europe Directi teabekeskus -Valgamaa, Valgamaa Rajaleidja keskus, Valga Avatud Noortekeskus,Valga Linnavalitsus, Kaitseliidu Valgamaa malev ja Valgamaa Kutseõppekeskus.