Käes on taas esmaspäev ja kell hakkab 19.00 saama. Võtme tiimi iganädalane koosolek on algamas. Võtame kokku eelmisel nädalal tehtu, arutleme nii igikestvatel kui uutel teemadel ning paneme paika tegevusplaani eelseisvaks nädalaks. Igaühel meist on rääkida midagi uut, alustades stendide hindadest kuni firmakohtumistel käinud BESTikate emotsioonideni. Laseme mõtetel vabalt lennata, sest kõik ideed on teretulnud.

Miski vägi sunnib meid pärast koosolekut ikkagi veel poole ööni kontorisse jääma ja oma asjade kallal nokitsema. Iga natukese aja tagant puhkeb elav diskussioon mõne detaili üle, mis võib teinekord üle kasvada mitmetunniseks vaidluseks, üldiseks Võtmest või BESTist unistamiseks või hoopis vägevaks peoks. Meid ei ole surutud raamidesse, me ei tunnista piire, ka kõige pöörasem idee võib täiesti loogilisena tunduda ning mis kõige parem, me saame kõik selle ka reaalselt ellu viia – see ongi see, mis meid hoiab tegevuse juures. Nii jätame oma jalajälje BESTi ajalooraamatusse, tudengiellu, ellu üleüldiselt.

Donald Trump on öelnud „You have to think anyway, so why not think big?“ Me pole temast kuigi palju erinevad, me teame seda juba praegu ja sellepärast tahamegi end proovile panna. Mida suuremalt me mõtleme, seda rohkem ka saavutame. See ongi BESTi võlu, põhjus, miks me siin oleme – kõik me oleme teataval määral sarnase mõttemaailma ja ambitsioonidega. Tahame ja suudame alati rohkemat ning selle käigus õpime ja kogeme midagi, mis on BESTile ainuomane. Projekti korraldamine liidab inimesi, sest koos oleme läbi käinud tulest, veest ja õnnepisaratest. Me anname üksteisele energiat, sest me oleme õppinud üksteist usaldama. Firmakontaktid, mis me projekti käigus saame, on olulised, kuid siiski köömes selle kõrval, mis kogemustepagas ja sõpruskond jääb meile alles elu lõpuni.

Väga primitiivne on öelda, et me teeme Võtit iseenda jaoks; kui aga aus olla, siis nii see ju ongi. Teeme Võtit selleks, et me ise tahame seda ja meile on antud suurepärane võimalus ennast arendada. Oleme ise tudengid ja teame väga hästi, et praktikakohta on raske leida. Seega on meil läbi Võtme korraldamise võimalik aidata nii ennast kui teisi. Võimalused ongi ju selleks, et neist saaks kinni haarata.* Võti Tulevikku on BEST-Estonia suurim kohalik projekt, mille eesmärgiks on kokku viia tudengid ja ettevõtted.

* BEST ehk Board of European Students of Technology on Euroopa suurim üliõpilaste endi juhitud apoliitiline mittetulunduslik tehnikatudengite organisatsioon. BEST-Estonia on BESTi lokaalgrupp Tallinna Tehnikaülikoolis, kus on hetkel kokku umbes 50 aktiivset liiget. Kokku on 79 BESTi gruppi 30 riigis.

Teele Kundla
avalike suhete koordinaator